Свято вишиванки

 Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

  20 вересня в школі відбулося Свято вишиванки під керівництвом заступника з ВР Ховратова О.В.,педагога-організатора Мороз С.А., класного керівника 10 класу Лейко Л.І. та учителя музичного мистецтва Федоришиної В.І. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. До свята приєдналися й учні 6 та 7 класу. На святі прозвучали відомі українські пісні у виконанні учениць 7-10 класу, а учні 10 класу підготували  театральну сценку про значення української вишиванки в житті кожної людини, її цінність та символічність. Окрім цього, глядачам залу були представлені до уваги відео ролики про особливості української вишивки, секрети візерунків та дизайн  вишиванок у наш час.

  Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв та традицій свого народу.

 

 

Полтава вишивана

22.09.2018 р. у рамках відзначення Дня міста відбувся щорічний арт-проект «Полтава вишивана» , в якому за традицією взяла участь і наша школа. Стартувала святкова хода з Білої альтанки до Парку Перемоги. Урочисто одягнені учні разом із керівниками пройшли ходою і отримали позитивні емоції та настрій цього дня. 

 

 

Участь у військово-патріотичній грі "Сокіл"

26 квітня 2018 р.відбувся міський етап Всеукраїнської військово-патріотичної, спортивної гри «Сокіл», а саме: конкурс з індивідуальних дій  «Впоряд», стрільба з пневматичної гвинтівки (на базі ліцею №1), змагання «Рятівник» з надання першої долікарської допомоги, конкурс на знання історії України «Відун»,  творчо-мистецький звіт «Ватра» «Слава Героям» в якому взяла участь й наша школа.

 

Участь в параді "Полтава-вишивана"

24 вересня 2017р. учні нашої школи стали учасниками загальноміського свята-параду «Полтава-вишивана», який проводиться традиційно до Дня міста. Учасниками дійства стали учні 7-11 класів разом із класними керівниками та іншими учителями. Найбільшу радість приносить свято, в якому ти безпосередньо приймаєш участь, і з гордістю долучаєшся до процесу. Тому учні нашої школи із святковим настроєм, патріотичним спрямуванням та радістю провели наймаштабнішу подію року в м. Полтава, а також, приємно відпочили цього дня.

Котляревський запрошує...

Як відомо, 9 вересня 2017 р. - 248 років від дня народження Івана Котляревського. Тому 12 вересня учні 8 класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» разом з учителем Л.І. Лембірко та Мосієнко Л.О. провели літературну вітальню «Котляревський запрошує…». Захід традиційно проходив у кімнаті І. П. Котляревського, яка вже 18 років працює в школі. Гостями на святі були п’ятикласники, які з великим інтересом долучилися до духовної спадщини І.П. Котляревського, прослухали про життя і творчість Івана Котляревського, познайомилися з історичними речами музею, та ознайомилися із літературою та творами письменника. А також, гостею була Антонова Н.І. – ветеран школи та засновниця кімнати І.П. Котляревського у нашій школі. Для маленьких глядачів ця подорож є майбутньою сходинкою в світі літератури,а знайомство з самим письменником поштовхом до написання своїх творів. З гордістю представили свої твори переможці щорічного міського дитячого літературного конкурсу імені І.П.Котляревського – Капустян В., учень 9 класу, який став лауреатом літературної премії в цьому році та Гордієнко В. та Самцова С., учні 8 класу, які були призерами в минулому році. Отож, нам є ким пишатися і з кого брати приклад, наші учні з гідністю продовжують традиції І. П. Котляревського та поширюють свої таланти не тільки в школі, а й за її межами.

День пам'яті та примирення

5 травня до Дня пам'яті та день примирення, як пам'ятного дня в Україні, що відзначають 8 травня, що присвячений пам'яті жертвам Другої світової війни в КЗ "Полтавська загальноосвітня школа I-III ступенів 12" було проведено виховний захід під керівництвом педагога-організатора Шпигун Ю.В. та вчителя музичного мистецтва Синьовид М.В. "Уклонімось тим, хто поліг у бою"  для учнів 5-10  класів, щоб ще раз згадати та вшанувати тих, хто віддав своє життя за нашу свободу, мирне та спокійне життя. Діти мали можливість прослухати декламування тематичних віршів, пісні вокального ансамблю "Сонячне коло", та хвилиною мовчання вшанувати загиблих у Другій світовій війні.

Ми Вас пам'ятаємо!

З нагоди річниці Перемоги над нацизмом, Днем пам'яті та примирення, учні 9 класу комунального закладу «Полтавської загальноосвітньої школи №12» разом із керівникомСоколовою Т.О., вшанували героїв слави біля обеліску на Червоному шляху. Діти підготували вірші та слова подяки тим, хто ціною свого життя подарував нам мирне небо та світле майбутнє. Це подвиг, слава якого передається від покоління до покоління як символ невмирущої слави наших батьків, дідів, прадідів, незборимого прагнення жити за ідеалами миру, свободи і справедливості. Свідомі українці завжди будуть пам'ятати тих, хто боровся за свободу ціною свого життя. Низький уклін героям України та подяка за безхмарне небо.

Військово-патріотична гра "Сокіл"

 26-27 квітня команда "Десант" КЗ "Полтавська ЗОШ I-III ст.№12" під керівництвом Терещенко Т.М, Шульги В.В, Шпигун Ю.В.взяли участь у міському етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл", а саме в конкурсі "Впоряд", змаганні "Рятівник" з надання першої невідкладної медичної допомоги, конкурсі на знання історії України "Відун", творчо-мистецькому звіті "Ватра", стрільбі з пневматичної гвинтівки, туристично-спортивній смузі перешкод, силовому змаганні "Перетягування канату", "Пластун".

 

«Ми діти твої, Україно!»

24.11.2016 р. у рамках місячника національно-патріотичного виховання в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» був проведений виховний урок в 4 класі вчителем Кумпан Т.М. – «Ми діти твої, Україно!». Метою уроку було поглиблення знань дітей про нашу державу – Україну, знайомство учнів з національними символами України, виховання патріотичних почуттів, національної свідомості, гідності, любові до рідного краю.Урок був налаштований на те, аби викликати у підростаючого покоління, наших найменших представників школи почуття приналежності до великої родини – української нації, бажання бути їй корисними, присвятити життя зміцненню й процвітанню України. Адже майбутнє нашої держави залежить від кожного з нас!

 

до 150-річчя Дня народження М.Грушевського

До 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського у ПОУНБ
ім.І.П. Котляревського 19 вересня було проведено гостинний прийом вокального ансамблю «Сонячне коло» комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» разом із керівником Шульченко М.В., які вже неодноразово , із року в рік, є активними учасниками заходів обласної бібліотеки. Цього разу наші дівчата виконали такі відомі пісні як «Краща мова єднання» Наталії Бучинської та «Я люблю свою країну – Україну» Гайтани. Традиційними для ансамблю були вишиванки, а ще гарний настрій і духовний патріотизм до рідного краю.

Урок мужності

13 вересня у ЗОШ№20 ім.Б.Серги відбулася зустріч із українським дитячим письменником Микитою Кашницьким, куди завітали і наші учні 9-11 кл.
Під час зустрічі письменник спілкувався з дітьми, пояснював чому важливо і необхідно читати книжки особливо у наш час суцільної комп’ютеризації та інформаційних технологій, задавав цікаві запитання.
Микита Кашницький захоплююче презентував свою нову книжку «Уроки мужності», навіть зачитав учням кілька рядків з неї. Учні отримали можливість поспілкуватися з письменником, задати запитання та послухати цікаві й актуальні історії з життя Микити Кашницького.

Котляревський з нами...

9 вересня 2016 р. - 247 років від дня народження Івана Котляревського. Учні 7 класу комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» разом з учителем Л.І. Лембірко провели літературну вітальню «Котляревський з нами…». Захід традиційно проходив у кімнаті І. П. Котляревського, яка вже 17 років працює в школі. Гостями на святі були п’ятикласники, які з великим інтересом долучилися до духовної спадщини І.П. Котляревського, прослухали про життя і творчість Івана Котляревського, познайомилися з історичними речами музею, та ознайомилися із літературою та творами письменника. А також, гостею була Антонова Н.І. – ветеран школи та засновниця кімнати І.П. Котляревського у нашій школі. Для маленьких глядачів ця подорож є майбутньою сходинкою в світі літератури,а знайомство з самим письменником поштовхом до написання своїх творів. З гордістю представили свої твори переможці щорічного міського дитячого літературного конкурсу імені І.П.Котляревського – Гордієнко В. та Самцова С., учні 7 класу, які були призерами в минулому році. Отож, нам є ким пишатися і з кого брати приклад, наші учні з гідністю продовжують традиції І. П. Котляревського та поширюють свої таланти не тільки в школі, а й за її межами.

Війна далека, але пам′ять близько

5 травня у Полтавській загальноосвітній школі I-IIIст.№12 відбувся захід присвячений ветеранам Великої Вітчизняної війни під назвою «Війна далека, але пам′ять близько». Організаторами заходу були учні 5-9 класів разом із керівниками Терещенко Т.М. та Шульченко М.В. Кожний клас підготував виразне читання віршів про війну та героїв Великої Вітчизняної війни. Хор школи «Сонячне коло» під керівництвом М.В. Шульченко виконали відомі пісні повоєнних часів. Окрім пісень звучала і скрипка, у виконанні учениці 8 кл. – Черняєвої Л. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі до останньої краплі крові, вистояли і перемогли, тому ми маємо їх пам'ятати і вірити в світле майбутнє.

Міський етап конкурсу "Сокіл"

12 квітня учні КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» разом із керівниками Шульгою В.І. та Шульгою В.В. прийняли участь у міському етапі конкурсу «Сокіл» - виконання стройової патріотичної пісні та зайняли 2 місце сред інших шкіл. Виховання патріотизму, сильного бойового духу, моральної та духовної свідомості воїна-захисника - ось основне спрямування конкурсу "Сокіл", тому для наших учнів це не просто гра, це - виховання в собі найкращих якостей свідомого громадянина України.

 

 

Шевченкове слово живе

10 березня у комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» відбувся конкурс читців «Шевченкове слово живе», приурочений 202-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Керівниками конкурсу були учителі-філологи – Лембірко Л.І. та Соколова Т.О., які запросили усіх бажаючих учнів з 5-11-х класів прийняти участь у цьому заході. Учнями були виготовлені стінгазети, бібліотекарем школи – книжкова виставка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…», а діти початкової школи мали змогу поділитися своїми малюнками із відомих творів Т.Г. Шевченка.
Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, відданістю правді й свободі. Український народ впізнає себе в творчості й долі Шевченка, свою історію, долю, славу й покликання і цим національно самостверджується, духовно очищується, морально змінюється.
Наприкінці конкурсу найкращі декламатори отримали грамоти та подарунки. 
Шевченко виступає сьогодні духовим будівничим нашої держави. Він росте й розвивається в часі, історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка…

Міжнародний день рідної мови

Як відомо, 21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Тому учні 6 класу комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» разом з керівником Лембірко Л.І. також підготували 22 лютого для всіх учнів Свято рідної мови, аби сприяти усвідомленню значення рідної мови, виховати прагнення передати нащадкам наш скарб – українську мову. Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків. На глядачів чекали вірші відомих письменників, історія нашої мови та конкурс знавців рідної мови. Окрім цього, у бібліотеці школи була підготовлена книжкова тематична виставка «Мова – державна перлина…», на яку запрошувала усіх бажаючих учнів завідуюча бібліотекою Л.І. Сідєльнікова.

«Хліб – багатство найцінніше, гість жаданий в хаті»

4 грудня у комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» відбулося свято з ярмаркуванням «Хліб – багатство найцінніше, гість жаданий в хаті», де були задіяні учні 2-3 класів. Організаторами заходу були учителі початкових класів – Якименко Н.П. та Семенюта І.С. Метою виховної години було вшанування праці хліборобів, виховання поваги до праці та шанобливе ставлення до хліба. Під час дійства учні не лише продемонстрували виразне читання віршів, а й заспівали відомі українські пісні та продемонстрували свої театральні здібності. Отже, школярі не лише цінують працю хліборобів, а й прагнуть зберегти повагу й любов до найсвятішого – хліба на столі. Окрім цього, на святі був присутній почесний гість школи – Людвік Роман, який 18 листопада був нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України» як волонтер-доброчинець. Тому директор школи, учні та вчителі ще раз привітали шановного Романа Людвіка та з гордістю подякували йому за самовідданість, віру та любов до наших українських бійців, яких ми підримуємо усім серцем.

Військово-патріотична гра "Сокіл"

27 листопада відбувся І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Учні нашої школи з честю та гідністю виступали на сцені ЗОШ№37, довівши суддям та самим собі, що дух козацького патріотизму, сили і слави ще живуть у серцях нашого покоління, тому із піснями, віршами та бойовим настроєм були наші юні козачата. Керівник рою – Терещенко Т.М. Завдяки таким заходам у нашого покоління пробуджуються почуття національної свідомості, козацький дух минулого надихає наших хлопців до волелюбності, патріотизму та мужності, формуючи почуття гідності до України.

День Гідності та Свободи

Як відомо, 21 листопада 2015 року Указом Президента України від 09.11.2015 в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Тому у комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» для учнів 8-9 класів була організована виховна година з переглядом відео фільму «Революція гідності. Як це було» разом із керівником Терещенко Т.М. Ми маємо пам′ятати, що революція гідності змінила країну і кожного з нас, і коштувало це ціною людських жертв, ціною втрати частини території, щодня пам'ятати про тих, хто віддав своє життя за кращу Україну — за таку Україну, про яку усі ми мріємо...

Хор "Сонячне коло" у ПОУНБ ім. Котляревського 

20 листопада хор «Сонячне коло» разом із керівником Шульченко М.В. відкривали презентацію книги "Смачна країна" телеведучого,журналіста, уродженця Полтави -Костянтина Грубича в ПОУНБ ім. І. Котляревського. Море позитивних емоцій від спілкування з яскравою творчою особистістю та загалом піднесений настрій отримали дівчата хору, до того ж, це вже не вперше їм доводиться виступати у стінах цієї бібліотеки. Глядачі мали змогу почути не тільки спів дівчат,але й помилуватися українськими яскравими костюмами, в яких вони захищали честь школи на конкурсі «Творче тріо». Отож, чекаємо наступних запрошень.

 

День української писемності і мови

9 листопада – День української писемності і мови, а ще День пам′яті преподобного Нестора Літописця. Саме цього дня у бібліотеці комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» відбулася виставка книг та екскурсія до цієї події, яку провела Сідельнікова Л.І., ознайомивши учнів 4 класу із здобутками книговидання та історією першопочатків української писемності та її видавців. Була представлена увазі учнів найвизначніша книга всіх часів – праця Нестора Літописця "Повість минулих літ", яка є літописним зведенням, складеним в Києві на початку XII століття. Як відомо, Преподобний Нестор довів розповідь з літописних зведень кінця XI століття до 1113 року. Всі наступні літописці лише переписували уривки з праць преподобного Нестора, наслідуючи його. Але перевершити так і не змогли. "Повість минулих літ" була і залишається найвидатнішою пам'яткою слов'янської культури.Тому преподобного Нестора Літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.

День захисника України

13 жовтня у комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» відбулася святкова програма до Дня захисника України «Не за чини і сяйво нагород, ви боронили нашу Україну». На свято завітали незвичайні гості, а саме волонтер Роман Петрович Людвік та бійці АТО – Голубничий Петро Іванович, командир Ш взводу 7 роти 92 ОМБР, Перекрест Максим Сергійович, кулеметник III взводу 7 роти та Голубнича Вікторія, волонтер. Глядачами концерту були учителі та учні 5 – 8 класів, які з захопленням переглянули чудові номери, серед яких – хор «Сонячне коло» зі своїми душевними піснями, під керівництвом Шульченко М.В., виразне читання віршів про славних воїнів учнів 5 та 9 класів, сценки театрального гуртка школи. Окрім цього, у бібліотеці відбулася традиційна виставка до Дня українського козацтва, під керівництвом Сідєльнікової Л.І., яку із цікавістю проглянули учні школи.
Для наших гостей – воїнів АТО учні школи підготували вітальні листіки, вироблені власними руками та малюнки з побажаннями і вітаннями, які вони виготовили з любов’ю.
Мільйони людей вірять, що небо нашої України-матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!

В гостях у ветерана війни

У рамках Дня міста, учні комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» разом із керівниками Сухарєвою С.П. та Терещенко Т.М відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни – Михайленка Петра Петровича, якому 1 серпня 2015р. виповнилося 94 роки. Завжди з хвилюванням і гостинністю зустрічає дітей шановний Петро Петрович, для якого найбільшою цінністю є поспілкуватися із молодим поколінням, розповісти про далеке минуле, про часи, які завжди будуть у пам'яті. Учні із задоволенням послухали цікаві моменти із його життя, якими поділився заслужений ветеран війни, та перейнялися глибоким патріотизмом та гордістю за таких людей як Михайленко П.П. 
Наше покоління пам’ятає полеглих на полі битви і низько вклоняється перед ветеранами, які на своїх плечах винесли тягар війни і підняли країну з руїн у повоєнні роки.

Полтава вишивана

Вишиванка - символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, любові, святості, оберіг. Вишивка на грудях захищає душу людини від руйнування та занепаду. Й досі побутує вислів: «народитися в сорочці» – тобто бути щасливою і успішною людиною. Чепурний вигляд та охайність завжди були притаманні українцям. Це наш національний характер. Останнім часом традиційний український одяг швидко й широко входить у сучасну моду.
Не порушуючи традиції у цьому році, 19 вересня під патронатом Полтавського міського голови Олександра Мамая відбувся щорічний культурно-мистецький проект «Парад «Полтава вишивана».Колективи установ, підприємств, організацій, навчальних закладів, жителі та гості міста пройшлися святковою ходою від Білої альтанки до Театральної площі, демонструючи свої вишукані та неповторні вишивані сорочки. Учасниками дійства була й наша ЗОШ №12, діти й викладачі якої з гордістю й глибоким патріотизмом пройшлися цією ходою. З посмішками й величезною цікавістю зустрічали глядачі школярів, студентів та учасників танцювальних колективів, які співали українські пісні, та проголошували гімн України.

Котляревський запрошує...

9 вересня 2015 р. - 246 років від дня народження Івана Котляревського. Учні 6 класу комунального закладу «Полтавська загальнроствітня школа I-III ст.№12» разом з учителем Л.І. Лембірко провели літературну вітальню «Котляревський запрошує…». Захід традиційно проходив у кімнаті І. П. Котляревського, яка вже 16 років працює в школі. Гостями на святі були п’ятикласники, які з великим інтересом долучилися до духовної спадщини І.П. Котляревського, прослухали про життя і творчість Івана Котляревського, познайомилися з історичними речами музею, та ознайомилися із літературою та творами письменника. Для маленьких глядачів ця подорож є майбутньою сходинкою в світі літератури,а знайомство з самим письменником поштовхом до написання своїх творів. З гордістю представили свої твори переможці щорічного міського дитячого літературного конкурсу імені І.П.Котляревського – Гордієнко В. та Самцова С., учні 6 класу, які в цьому році зайняли призові місця у віковій категорії 5-8 кл. номінація «Проза» та отримали грошову премію від міського голови – О.Ф. Мамая. Отож нам є ким пишатися і з кого брати приклад, наші учні з гідністю продовжують традиції І. П. Котляревського та поширюють свої таланти не тільки в школі, а й за її межами.

Участь і перемога у грі "Сокіл-Джура"

Вітаємо команду "Десант" нашої школи, які зайняли II місце серед інших шкіл Полтави у грі Сокіл "Джура" у цьому році!!! Керівниками команди були Терещенко Т.М. та Шульга В.І.

Хор "Сонячне коло"  Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського

Хор "Сонячне коло" комунального закладу «Полтавської загальноосвітньої школи I-III ст.№12» (кер.Шульченко М.В.) 23 квітня виступили на урочистостях з нагоди 120-річчя від дня заснування Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Котляревського, де відбулося відкриття документальної виставки „Бібліотечна справа на Полтавщині: мовою документів”. Приєдналися до привітання гостей з вокально-хореографічною композицією "Україна-це ти" і наші учні.

Вшанування Великого Кобзаря

9 березня Україна святкує 201-у річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Шевченка.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля.
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля!

Ці глибокі і пронизливі рядки Василя Симоненка перегукуються із народним розумінням Шевченка - поета і людини. Адже для кожного українця Тарас Шевченко означає так багато, що створюється враження, ніби ми про нього все знаємо і він завжди з нами. Та це лише враження. Він невичерпний і нескінченний. Не тому, що він кращий від інших, - у ньому наша історія, реальність. Україна - це Шевченко, Шевченко - це Україна. 
У бібліотеці Полтавської загальноосвітньої школи I-III ст.№12 відбулася виставка до дня народження легендарного Кобзаря. Діти школи мали можливість переглянути як літературну спадщину Тараса Шевченка у наукових статтях та його книгах, так і мистецьку спадщину Шевченка як художника.
Віримо, немає в Україні такої людини, яка б не знала й не любила творів Шевченка. 

Він був поетом волі в час неволі, 
Поетом доброти в засиллі зла. 
Була у нього надзвичайна доля, 
Та доля Україною була.
(Д. Павличко)