День Цивільного захисту

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 12 квітня 2019р. у ЗЗСО№12 відбувся  День цивільного захисту.

Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.

На першому уроці у цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; на другому уроці відбувся перегляд відеоматеріалів(кер. Шпигун Ю.В.) та конкурс малюнків «Знай!Вмій!Дій»( кер. Левченко А.Р.),провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях»(кер. Мороз С.А.) та змагання на спортивному майданчику з футболу(кер. Мєдвєдєва І.О.). Після цього у кожному класі була лекція по виготовленню ватно-марлевих повязок .

Завершальним етапом була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій та лінійка учнів та учителів школи разом із адміністрацією школи – Ткач О.В., Мороз С.А., Потьомкіною О.Г. для підведення підсумків дня.

Окрім цього, гостями нашого дня ЦЗ були волонтери Глоба Сергій Васильович, військовослужбовець Янко Сергій, який проходив службу в 93 бригаді в Пісках під Донецьким аеропортом, спонсори – ФК «Ворскла», магазин «Динамо», ТОВ «МініМаксі» та голова обласної ради – Біленький Олександр Юрійович, які подарували учням нашої школи футбольні мячі та інші речі для гри і розвитку наших дітей. Адміністрація школи, учителі й учні щиро вдячні за такий подарунок!Від усіх величезне – ДЯКУЮ!

 

 День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально. Діти отримали подарунки і грамоти.  Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

Лекція представника БО "Світло надії"

12.04.19 р. під керівництвом практичного психолога Шпигун Ю.В. та представника БО "Світло надії " Євтушенко О. відбулася лекція з теми: "Здоровий спосіб життя" та "Профілактика тютюнопаління серед учнівської молоді"

ПУЕТ зустрічає...

10 квітня на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся захід «День кар’єри ЄС», на який потрапили учні  11 класу ЗЗСО№12 разом із керівником Соколовою Т.О. Програма заходу містила роботу Ярмарку вакансій, на якій були популярні центри зайнятості , з координаторами яких учні мали змогу легко поспілкуватися та дізнатися багато нового для себе на майбутнє. Потім на учнів чекала панельна дискусія «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз» та різноманітні тренінги, на які теж  мали змогу потрапити усі бажаючі. Окрім цього, учнів гостинно прийняли викладачі й студенти ПУЕТ, які провели для дітей 11 класу цікаву і змістовну екскурсію по університету, ознайомивши із бібліотекою, спортивним залом, тренажерними залами для дівчат та хлопців, актовою залою, місцем для фітнесу, місцем для відпочинку студентів всередині та на вулиці. Учні 11 класу залишилися під враженням та були дуже задоволені такою гостинністю та екскурсією по університету.

 

 

Місячник чистоти і благоустрою розпочато...

З метою покращення стану території школи , навколишнього довкілля,озеленення благоустрою, приведення в належний естетичний та санітарний стан в ЗЗСО№12 розпочато Місячник чистоти та благоустрою.  Учнівським самоврядуванням під керівництвом Шкуть М.Є. були упорядковані пришкільні території, розпочато підготовку до озеленення клумб та висадження багаторічних квітів та кущів.

 

 

Всеукраїнська акція "Від серця до серця"

9 та 10 квітня в нашій школі проходить всеукраїнська акція "Від серця до серця" під гаслом "Дитяче серденько - живи!!!", яку проводять центр добрих справ з керівником Шпигун Ю.В. Всі зібрані кошти будуть перераховані в фонд на допомогу діткам з вадами серця. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖІ, БУДЬТЕ РАЗОМ З НАМИ!

 

 

Місячник профілактики туберкульозу

В нашій школі проходить місячник профілактики туберкульозу,тому інформаційний центр лідерського самоврядування "Гармонія" під супроводом педагога-організатора Шпигун Ю.В. розробили інформаційні буклети щодо даної тематики та роздали їх учням 1 класу. Медичною сестрою школи була проведена лекція на тему: "Туберкульоз - профілактика і симптоми хвороби" для учнів 6 класу. Окрім цього, бібліотекарем школи Сідєльніковою Л.І. була підтготовлена для учнів виставка "Туберкульозу - ні!".

 

"Кращий пожежний - це ти обережний!"

Учні нашої школи отримали грамоти за участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу художньої та декоративно–прикладної  творчості на протипожежну та техногенну тематику «Кращий пожежний – це ти обережний». Зокрема, учні – Полухін Артем( 1 місце), Катренко Ярослав(3 місце), та Таран Ліза (3 місце).

 

 

"Здорове місто - це в наших руках!"

Учениця 7 класу – Таран Єлизавета – член волонтерського загону «Турбота» брала участь в роботі IV Форуму волонтерів міста Полтава «Здорове місто – це в наших руках!» і отримала за це сертифікат.

Шкільна книга рекордів-2019

 28 березня у ЗЗСО№12 відбувся традиційний захід для учнів 5-11 класів «Шкільна книга рекордів-2019» під керівництвом Мороз С.А., Сідельнікової Л.І. та вчителів фізичної культури. Даний захід проводиться кожного року між учнями нашої школи, тому учні знають у чому будуть змагатися і чи ввійдуть в історії школи цього року.  За результатами конкурсу були визначені такі переможці: Гордієнко В. (9 кл.) в номінації «Найрозумніший», Поляк А.(8 кл.) в номінації  «Найдовша коса», Сергєєва А.(10 кл.) в номінації «Ніжка Попелюшки», Капустян В.(10 кл.) в номінаціях «Ніжка Гулівера» та «Ваша високість»,  Перцюг Ю.(9 кл.) в номінації «Ваша високість», Колєсніченко А.(10 кл.) в номінації «Підтягування», Гришко Я.(10 кл.) в номінації «Віджимання», Поляк А.(8 кл.) в номінації «Міс влучність», Гордієнко В. (9 кл.) в номінації «Велетенський стрибок».

 

 

Екскурсія до еколого-натуралістичного центру

27 березня учні 8 класу разом із керівником Василенко А.О. відвідали Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської  молоді. У структурі центру 3 відділи: відділ екології та охорони природи, відділ сільського господарства, та відділ біології та методичної роботи. Діти були в зоологічному куточку, бачили геконів, хамелеонів, змій , черепах, різних риб, павліна, поні та багато ін. Також, учні зайшли до теплиці, яка вміщує багато різноманітних тропічних рослин.

 

 

Підготовка до ДПА

Екскурсія до міста Харків

26 березня учні 1 та 3 класів ЗЗСО№12 відвідали місто Харків разом із керівниками Черненко В.Г. та Семенютою І.С. Діти відвідали Харківську кондитерську фабрику «Лісна казка», яка започаткована у 1998 році і славиться випуском смачної і незвичайної продукції. Це  єдине підприємство, яке випускає маршмеллоу. Учні мали можливість побачити як професійні машини майстерно виготовляють смачні смаколики та дізнатися усі тонкості виробництва. Потім на дітей чекала екскурсія до музею залізної дороги, який складається з трьох зал : Зелений зал(дореволюційний період будівництва і становлення Курсько-Харьківсько-Азовської дороги), Червоний зал(радянський період розвитку Південної залізної дороги), і Синій зал(історія розвитку в усі часи незалежної України). Найцікавіше в музеї – це величезний макет маршруту швидкісного «Столичного експресу Харків – Київ». І на завершення, діти побували в демонстраційному освітньому центрі імені Ландау. Це центр інтерактивної науки для дітей, де відвідувачі можуть експериментувати з кожним експонатом. Дітям в цікавій і доступній формі не тільки показують, але й дають можливість на собі приміряти роль вченого і прийняти участь в дослідах.

Екскурсія в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України

26.03.2019 року учні 7 та 11 класу ЗЗСО №12 відвідали Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України під керівництвом Ушакової О.В. та Соколової Т.О. Дана екскурсія була проведена з метою набуття учнями основних знань з проведення судових експертиз за різними спеціальностями. Учні мали можливість розглянути більш детально види грошової монети та купюр у різні часи, колекцію бойових припасів до вогнепальної зброї, різновиди зброї, види інструментів для замків та специфіку роботи біологічної експертизи. Даного виду заходи сприяють формуванню в учнів загального розуміння роботи судового експерта.

 

 

Перегляд кінофільму "Лісова пісня" Л.Українки

26.03.19р. для учнів 8-11 класів було організовано перегляд екранізації драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» під керівництвом Лембірко Л.І., Лейко Л.І., Василенко А.О. У «Лісовій пісні» втілилося народне сприйняття навколишнього світу, давнє міфологічне мислення українців. Саме в цей твір письменниця вклала «цвіт душі». Драма вражає красою високої мрії, музикою мови.

Змагання з волейболу

25.03.2019р. у ЗЗСО№12 відбулися спортивні змагання з волейболу для дівчат і хлопців 9-10 класів під керівництвом вчителя фізичного виховання Медведєвої І.О. Захоплива гра показала чудову підготовку і вміння як дівчат, так і хлопців, а ще прихильність до гри волейболу, заради якої учні готові ходити навіть у свій вільний час на канікулах.

  

ПЛАН ЗАХОДІВ НА ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ

в комунальному закладі

«Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Полтавської

міської ради Полтавської області»

№ п/п

Назва заходу

Дата

Клас

Час

Кабінет

Відповідальні

1.

Спортивне свято

"Якщо спорт полюбиш, сильним, спритнимбудеш"

 

25.03

5-10

10.00

Спортивна зала

Бережинський В.В.,

Медведєва І.А.

2.

Підготовка до ЗНО з української мови

25.03

11

10.00

Каб.18

Соколова Т.О.

3.

Підготовка до ДПА з математики

25.03

9

12.00

Каб.12

Мороз С.А.

4.

«Математична скринька»

25.03

6

14.00

Каб. 12

Мороз С.А.

5.

Екскурсія до м.Харків

26.03

1-9

07.00-19.00

м.Харків

Черненко В.Г.,

Семенюта І.С.,

Левченко А.Р.,

Якименко Н.П.

6.

«Душа співає голосом сопілки…» Перегляд екранізації драми-феєрії  Л.Українки «Лісова пісня».

26.03

8-11

10.00

Каб.19

Лембірко Л.І.,

Соколова Т.О.,

Лейко Л.І.,

Василенко А.О.

7.

Екскурсія в НДЕКЦ МВС

26.03

7,11

14.00

НДЕКЦ МВС

Ушакова О.В.,

Соколова Т.О.

8.

Перегляд наукового фільму

«Річка Конго»

27.03

5-7

11.00

Каб.19

Сухарєва С.П.,

 

9.

Екскурсія до еколого-натуралістичного центру, зоологічної кімнати

27.03

8

10.00

ЕНЦ

Василенко А.О.

10.

Підготовка до ДПА з географія

27.03

9

10.00

Каб.

Сухарєва С.П.

11

Підготовка до ДПА з української мови

27.03

9

11.00

Каб.

Лембірко Л.І.

12.

Книга рекордів школи «Най, най, най…»

28.03

5-11

10.00

Спортивна зала

Мороз С.А.,

Сідельнікова Л.І., вчителі фізичної культури

13.

Пробне ДПА з  математики

28.03

9

12.00

Каб.12

Мороз С.А.

14.

Пробне ЗНО  з математики

28.03

11

10.00

Каб. 18

Тендітник ВМ.

15.

«Математична скринька»

28.03

6

09.00

Каб.12

Мороз С.А.

16.

Майстер-клас «Даруємо радість» (майстер-клас по виготовленню вітальних листівок)

29.03

1-4

12.00

Каб.12

Мороз С.А.

 

Робота спортзалу та гуртків за окремим графіком

 

 

Графік роботи спортивного залу на період весняних канікул

в комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12

Полтавської міської ради Полтавської області»

(І -9.00-13.00, ІІ  - 13.00-16.00 зміна)

Відповідальний вчитель

Понеділок

9.00-16.00

Вівторок

9.00-16.00

Середа

9.00-16.00

Четвер

9.00-16.00

П’ятниця

9.00-16.00

Бережинський В.В.

І,ІІ

І

ІІ

І,ІІ

ІІ

Мєдвєдєва І.О.

І,ІІ

ІІ

І

І, ІІ

І

 

Графік роботи гуртків на період весняних канікул

в комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12

Полтавської міської ради Полтавської області»

Назва гуртка

Дата

Час

Кабінет

Керівник

гуртка

«Юний захисник вітчизни»

(військово-патріотичний напрямок)

 

25.03.19

 

10.00-14.30

Спортивна зала

Бойко В.В.

«Умілі рученята»

(художньо-естетичний напрямок)

 

27.03.19

 

10.00-13.30

Каб. 9

Драній Н.О.

«Водограй»

(художньо-естетичний напрямок)

-

-

-

Федоришина В.І.

«Джура»

(військово-патріотичний напрямок)

25.03.19

16.30-18.00

Спортивна зала

Горулько К.С.

27.03.29

16.30-18.00

29.03.19

16.30-18.30

 

 

Благодійна акція

З 21 по 22 березня під керівництвом педагога-організатора Шпигун Ю.В. у нашій школі пройшла благодійна акція зі збору коштів Коваленко Іринці, якій нещодавно виповнився рочок і яка має 13 діагнозів: вади серця, синдром млявої дитини, ішемічне ураження ЦНС і т.д. Мати Іри – одиначка, мешкають в с. Великі Кринки Глобинського району. На даний момент дитина знаходиться на обліку у Полтавській обласній дитячій лікарні. Для першого курсу лікування потрібно не менше 20 тисяч гривень. Тому наша школа долучилася допомогти хто чим тільки зміг, аби хоч якось полегшити труднощі , які випали на долю цієї дитини.

 

 

Участь в конкурсі "Молодь обирає здоров'я"

20 березня на базі ЗЗСО №38 відбувся щорічний конкурс «Молодь обирає здоров’я», в якому наша школа взяла участь вперше. Дівчата 10 класу разом із керівником Шпигун Ю.В. , заступником директора Мороз С.А., та музичним керівником Федоришиною В.І. старанно готувалися до конкурсу аби достойно представити наш заклад на рівні інших шкіл Полтави. Велика подяка також вчителю трудового навчання – Драній Н.О. за пошив дівчатам костюмів. Окремо були направлені роботи на конкурс плакатів та фотографій. Те, що робота по пропагуванню здорового способу життя у навчальних закладах міста ведеться постійно і небезрезультатно, дівчата і довели на міському рівні.  Єдність і співпраця учителів і учнів школи ще раз доводить наше бажання творити прекрасне і бачити  усмішки на обличчях наших дітей. 

Волонтери нашої школи на території ботанічного саду

Природа оживає, навкруги вже видніється перша зелена трава, тому з’являється необхідність допомоги природі у прибиранні минулорічних залишків листя та сміття. 20.03.19р. волонтерський загін нашої школи під керівництвом вчителя біології Василенко А.О. та дітей 8 класу посприяли у  прибиранні чарівного куточку Полтави - ботанічного саду ПНПУ  імені В.Г.Короленка, в якому часто бувають діти і дорослі. Долучилися до акції і директор школи Ткач О. В. разом із заступником директора з ВР Мороз С.А., аби підтримати волонтерську допомогу і бажання учнів долучитися до благодійної справи. Таким чином, наша школа налагодила тісну співпрацю з директором ботанічного саду Дзюбаненко Антоніною Степанівною, яка надалі буде консультувати в озелененні ландшафтної території нашої школи, та посприяє наданню безкоштовної екскурсії нашим дітям. Велика подяка усім, і учням, і учителям, які долучилися до цієї гарної справи та ще раз довели усьому світові, що кожна акція добра обов’язково повернеться до людини, потрібно лише хотіти цього!

 

 

380 років з дня народження Івана Мазепи

20 березня виповнюється 380 років від дня народження Івана Мазепи — гетьмана України.З цього приводу у ЗЗСО №12 активом учнів школи були проведені інформаційні хвилинки під керівництвом Шпигун Ю.В.  Іван Степанович Мазепа (1639–1709)- український політичний, військовий діяч, дипломат, гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709). Прожив 70 років, 20 із них був гетьманом.

«Від Богдана до Івана не було гетьмана»… Цією приказкою українці ще за життя Мазепи визначали історичний масштаб його постаті. 22 роки міцною рукою він тримав булаву і поклав край сумнозвісній Руїні.

Імперія не шкодувала чорної фарби, аби спотворити його образ. Та це не завадило, а навпаки допомогло Мазепі стати справжнім символом українського спротиву Росії.

 

Це була видатна і суперечлива постать, яка без сумніву заслуговує на повагу, наукові дослідження та гідне місце в нашій історії

Профілактика та подолання булінгу серед учнів

18.03.19р. у ЗЗСО№12 до учнів 6 класу завітала інспекторка із зв’язків з громадськістю патрульної поліції в м. Полтава Аліна Кондратенко з лекцією «Профілактика та подолання булінгу серед учнів». Метою лекції було ознайомлення слухачів із причинами виникнення булінгу, впливу його явища на окрему особистість і учнівський колектив в цілому; практичні методи  боротьби із булерами; виховання в учнів свідомої асертивної поведінки. Також, були висвітлені види булінгу, зокрема, фізичний, вербальний, прихований, кібербулінг. У навчальному закладі в булінгу найчастіше бере участь ціла група учнів. Якщо лідер групи – буллі (булер), то інші наслідують його поведінку і беруть участь у цькуванні однокласників. Це дає групі внутрішній імпульс, з одного боку, створює ефект причетності, згуртування. «Спільники» булерів найчастіше такі діти, які:
– бояться бути на місці жертви;
– не бажають виділятися з-поміж однокласників;
– цінують свої відносини з лідером;
– піддаються впливу «сильних світу цього» у класі або навчальній групі;
– не вміють співпереживати і співчувати іншим;
– не мають власної ініціативи;
– сприймають цькування як розвагу;
– мають жорстоких батьків;
– озлоблені однолітки, які мріють взяти реванш за свої приниження;
– виховуються у неблагополучних сім’ях й відчули насильство від старших членів родини. Необхідно підкреслити, що будь-яка дитина може стати об’єктом для насильницьких дій.

 

 

Участь у благодійному заході

15.03.2019 педагог-організатор ЗЗСО№12 Шпигун Ю.В. відвідала благодійний захід "Чай з капелюхом", що проходив у ТРЦ «Київ». Усі учасники мали змогу пройти різноманітні майстер-класи по виготовленню карти, квіткових вінків, елементів вишивки. Також учасники  мали змогу долучитися до виготовлення тарілок з елементами деку пажу за традиціями української культури. Всі вилучені кошти передадуть Штрикулю Ю. з діагнозом гострий лейкоз.

 

 

Карпатська Україна

15 березня до дня проголошення незалежності Карпатської України учителем історії Сухарєвою С.П. для учнів 10-11класів було проведено круглий стіл «Карпатська Україна -шлях до незалежності» та переглянуто фільм «Срібна земля. Хроніка Карпатської України». 

80 років від проголошення незалежності Карпатської України

15 березня 2019 року виповнюється 80 років від проголошення незалежності Карпатської України. З цього приводу у ЗЗСО №12 учнями 9 класу були проведені інформаційно-пізнавальні хвилинки під керівництвом педагога-організатора Шпигун Ю.В. Історія державності Карпатської України – не лише яскрава сторінка у визвольних державницьких змаганнях українців, які багатьма поколіннями, ще з часів Гетьманщини, мріяли про свою незалежність і утвердження держави Україна як рівної серед рівних, у колі світових народів. Карпатська Україна – це ще і прояв тяжкої і впертої конкуренції народів за утвердження своєї волі і місця у світі. І прояв того, як між кількома вогнями, не лише польським і радянським, але й угорським, чеським, словацьким, українці боролися за своє політичне, національне утвердження на своїй же землі, зокрема, в Закарпатті.

Шевченківські читання

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє , пам’ятає і шанує все людство. До них належить й імя великого українського Кобзаря – Т.Г. Шевченка. З дитячих літ ми знаємо, що березневі дні, то Шевченкові дні.

«Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті просяє веселка.

Повні сил і живої снаги.

Ми вшановуємо пам'ять Шевченка!»

Так, дійсно, 9 і 10 березня ми відзначаємо дві дати – світлу і сумну – річницю від дня народження та роковину смерті світоча українського народу, безсмертного генія слова, борця за ідеали справедливості та добра Т.Г. Шевченка. Вшановуючи пам'ять національного генія українського народу, 205 річницю з Дня його народження, 12 березня бібліотекарем Сідєльніковою Л.І., вихователем групи подовженого дня Бузовською Л.П. та музичним керівником Федоришиною В.І. були проведені Шевченківські читання. Людмила Іванівна підготувала змістовні книжкові виставки на теми: «Історія мого життя складає частину історії моєї Вітчизни»( Т. Шевченко) та «І мене в сімї великій, в сімї вольній, новій, не забудьте помянути  незлим тихим словом». Шевченків край співучий куточок України. Тарас ще змалку любив слухати народні пісні, сам любив співати, тому багато його віршів було покладено на музику. Ці пісні допомагають ще глибше відчути чарівність рідного краю. Тому цього дня прозвучали пісні на слова Шевченка у виконанні самої Вікторії Ігорівни та учнів 3-4 класів «Зоре моя вечірняя» та « Тече вода з-під явора». А вихователь ГПД Бузовська Л.П. разом з вихователями групи коротко познайомила учнів початкових класів з дитячими, юнацькими та творчими роками поета та художника Т.Г. Шевченка. А потім провели «Літературну дуель» між учнями 3 і 4 класів по перевірці знань біографії Кобзаря. На завершення учні 3-4 класів декламували вірші Шевченка. Переможцями Шевченківських читань стали: 1. Літвін Єва(3 кл.); 2. Шпигун Даря (3 кл.); 3. Гонтарь Владислав (3 кл.); 4. Назаренко Олександра(4 кл.). Актив бібліотеки нагородив цих учнів грамотами. Кобзаре, ми твої внуки і правнуки, гордимося тобою! Тож будьмо разом в мирі, злагоді та єдності! Творімо країну про яку мріяв, за яку боровся і страждав, яку возвеличував у своїх творах Кобзар!

 

 

205-річниця з Дня народження Тараса Шевченка

 

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

І голос твій нам душі окриля!

Востане у новій красі, проживши лихоліття

Твоя, Тарасе, звільнена земля

9 березня  Україна відзначила 205-річницю з Дня народження класика української поезії, символа українського національного духу – Тараса Шевченка. Його «Кобзар», поему «Гайдамаки» та поетичний цикл «Три літа» знають і цінують у всьому світі.

В рамках проведення заходів до 205-річчя з Дня народження Тараса Шевченка в ЗЗСО№12 11 березня було проведено показ фільму «Край, де народився Тарас Шевченко» для учнів 9-11 класів під керівництвом Соколової Т.О. 12 березня  вчителем Лембірко Л.І. була проведена  вікторина «Є в Шевченка народження дата – дати смерті у нього немає!» для учнів 5-9 класів. Постать Шевченка у кожного покоління українців викликає нові думки і переживання. У своїх генах Шевченко мав волелюбний дух предків і тому мріяв бачити Україну вільною, щоб народ працював на себе, на своїй власній землі. У творчості великого світоча нашого народу домінує любов до українців і переживання за їхню долю. Все його життя – це, нова модель вільної, єдиної сім’ї.

 

 

Свято 8 Березня

З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг.

Цікаво, тепло, весело і піднесено пройшло свято у нашій школі під керівництвом заступника директора з ВР Мороз С.А., педагога-організатора Шпигун Ю.В. та Федоришиної В.І. Теплі слова- побажання і привітання всім жінкам підготували учні старшої школи. Звучали вірші, гуморески, різні інсценування у виконанні учнів 6-11 класів. До уваги глядачів були представлені цікаві й веселі сценки з життя жінок: «Агенство знайомств», «А мама казала», «Салон краси «Марафєт». Хор школи підготував для прекрасних жінок цього дня чудові пісні під керівництвом музичного керівника Федоришиної В.І. Жіноче свято подарувало кожній жінці і дівчині іскорку тепла, любові та поваги.

 

 

Свято жінки і весни

Образ весни з давніх-давен завжди уособлював собою образ краси, сили і надії. Першим і по жіночому особливим місяцем весни є березень.Тому 6 березня під керівництвом  Якименко Н.П., Семенюти І.С. та Федоришиної В.І. учні початкових класів ЗЗСО №12 зібралися всією родиною, щоб вшанувати жінку-матір, бабусю, сестричку, подругу - всіх жінок на землі і привітати зі святом 8 Березня.  Цей день був наповнений весняним, сонячним теплом, ніжними барвами квітів. Дуже важко жити без ласкавого маминого погляду і лагідних рук, які завжди втішать і заспокоять, без очей коханої жінки, які розуміють все, чим ти живеш, без голосу донечки, який дає наснагу і надію на майбутнє.
   Учні школи подарували чудовий концерт. Своїми запальними піснями, віршами та сценками вони вітали мам, бабусів, сестричок, учителів. У це прекрасне свято від усієї душі бажали любові, добра, успіхів.

Інформаційні хвилинки присвячені Богдану Головашу

05.03.19р. у ЗЗСО №12 були проведені інформаційні хвилинки під керівництвом Федоришиної В.І., присвячені  Богдану Головашу – полоненому моряку із Кременчуга. Богдан уже 5 днів перебуває під арештом на території , підконтрольній  Росії. Богдан народився і навчався у Кременчуці, закінчив ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою. Проходив навчання з 2011 до 2013 року, вчився дуже гарно і брав участь у всіх заходах, мріяв бути саме морським офіцером.

100 років від дня народження О.В.Погорєлова

01.03.19р. під керівництвом Мороз С.А. для учнів ЗЗСО №12 були проведені інформаційні хвилинки до Дня народження видатного українського математика XX ст. Олексія Васильовича Погорєлова . Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна став науковою колискою для видатного геометра сучасності академіка Олексія Васильовича Погорєлова(1919–2002), наукові дослідження якого стосувалися геометрії в цілому, теорії пружних оболонок, прикладних проблем. У 1971 році вчений розв’язав багатовимірну проблему Мінковського, у 1974 – четверту проблему Гільберта. 3 березня 2019 року виповниться 100 років від дня народження академіка О.В. Погорєлова.

 

Відвідали музей авіації та космонавтики

27.02.19р. учні 5 класу разом із керівниками Тендітник В.М. та Медвєдєвою І.О. відвідали Полтавський музей авіації та космонавтики. Для дітей була проведена цікава та змістовна екскурсія по музею з використанням вікторин, конкурсів та ігрового флеш мобу. Керівники музею презентували відвідувачам нові форми інтерактивної роботи музею, таким чином змінюючи традиції музею. Дітям було цікаво та весело долучатися до завдань в ігровій формі. Окрім цього, цього дня до музею завітало місцеве телебачення, тому учні нашої школи мали змогу відповісти на запитання та спробувати дати інтервю журналістам.

Тренінгові заняття для лідерів учнівського самоврядування

25.02.19р. на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулися тренінгові заняття для учасників Полтавської обласної школи лідерів учнівського самоврядування, на які потрапив президент  учнівського самоврядування школи Віталій Гордієнко разом із керівником Соколовою Т.О. Учасники мали можливість самостійно поділитися на команди та побудувати модель свого проекту на довільну тему, який би мав свою мету, актуальність та ідею. По черзі кожна команда презентувала свій проект та доводила його доцільність у шкільній системі. Окрім цього, учасникам був запропонований до уваги каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні. У другій частині знайомства з командами, учасники мали змогу пройти практикум із встановлення контакту та підібрати індивідуальні засоби комунікації з іншими. Таким чином, учні пройшли поетапний тренінг засобів спілкування між собою та навчилися в довільній формі формувати свої думки та навчитися вербальним та невербальним сигналам, що сприяють до контакту.

Фестиваль дитячої творчості

20.02.19р. учні нашої школи під керівництвом музичного керівника Федоришиної В.І. та педагога-організатора Шпигун Ю.В. захищали честь школи на пісенному фестивалі дитячої творчості в номінації «Вокал», який проходив у ЗЗСО №26 в м.Полтава. Спільними зусиллями та підготовкою учні ще раз виявили свій талант, бажання та вокальні здібності. 

Лекція представника патрульної поліції

19.02.19р. для учнів 7 класу під керівництвом заступника директора з ВР Мороз С.А. був запрошений представник патрульної поліції м.Полтава.  Була проведена роз’яснювальна лекція на тему: «Мої права та обов’язки». Мета уроку - розширити знання дітей про особисті права, підвести учнів до розуміння того, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов'язки;прагнути розуміння необхідності виконувати правила поведінки в школі та поза її межами.

Протидія булінгу в учнівському середовищі

15.02.2019р. під керівництвом педагога-організатора Шпигун Ю.В. в ЗЗСО№12 відбулася лекція з представником БО «Світло надії» Данилишиною І. на тему: «Протидія булінгу в учнівському середовищі» для учнів 7 та 8 класів. Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.
Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.
Як показує практика, форми шкільного булінгу можуть бути різними:
-систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду дитини);
-задирство;
-фізичні і психічні приниження;
-різного виду знущання;
-бойкот та ігнорування;
-псування особистих речей та ін.

 


Хімічні експерименти

Усі діти полюбляють усілякі досліди й мріють відчути себе трошки чарівниками. Але для цього обов'язково знадобляться відповідні знання з хімії та фізики звичайно ж! Залучити учнів до своїх хімічних експериментів вирішила учитель хімії та біології Петрова Марина Ігорівна – відомий організатор дитячих свят та кріо-шоу в м.Полтава.  Марина Ігорівна запропонувала учням в межах вивчення природничих наук разом зробити кілька захопливих експериментів з поясненням змісту реакцій з наукової точки зору.Таким чином, для учнів нашої школи це було не лише цікаво та весело, а ще й корисно та пізнавально. Тому діти залишилися під враженням та чекають наступної зустрічі із чарівницею Мариною.

Перевірка організації гарячого харчування

Гаряче харчування в системі харчування  людини має вкрай важливе значення.

Багаторічний досвід спостережень лікарів і педагогів показав, що учні, які не споживають під час навчального дня гарячу їжу,швидше стомлюються, частіше скаржаться на головні болі, втому, на болі в шлунку, поганий присмак у роті, поганий настрій і знижену працездатність. До того ж, згідно зі статистикою, хвороби шлунка серед дітей шкільного віку займають друге місце після захворювань опорно-рухового апарату.

      Словом, все більше фактів говорить на користь обов'язкового гарячого харчування для всіх школярів під час їх перебування в школі. Ще не так давно статистика показувала, що школярі, особливо старшокласники воліють не якісну їжу, а чіпси, бутерброди, кока-колу,всілякі рекламовані сухарики. На щастя тенденція почала змінюватися і все більше старшокласників схиляються до того, що при великому навантаженні в школі необхідне гаряче харчування. Освоєння шкільних програм вимагає від дітей високої розумової активності. Маленька людина, що залучається до знань, не тільки виконує важку працю, але одночасно і росте, розвивається, і для всього цього вона повинна отримувати повноцінне харчування.

12.02.19р. у ЗЗСО №12 відбулася контрольна перевірка організації гарячого харчування бракеражною комісією у складі директора школи Ткач О.В., членів  комісії – Семенюти І.С., Ушакової  О.В., Ярміш Н.М. в присутності завідуючої виробництвом  Чернової Є.В. Також була запрошена для перевірки голова батьківського комітету Сєдіна Г.Д. Першочерговим питанням було вивчення умов, організації та меню дитячого харчування у столовій нашого закладу. Харчування школяра має бути збалансованим. У меню школяра обов'язково повинні входити продукти, що містять не тільки білки, жири і вуглеводи, а й незамінні амінокислоти, вітаміни, деякі жирні кислоти, мінерали й мікроелементи. Батьки покладають великі надії на правильний сніданок - адже вони особисто контролюють цей процес і можуть бути абсолютно впевнені, що хоча б раз на день дитина поїла як слід. Однак не всі знають, який сніданок найбільш цінний для школяра. Для цього і потрібна експертна комісія у складі батьків, які б проконтролювали роботу нашої столової та впевнилися в здоровому харчуванні наших учнів, а також сприяли залученню своїх дітей до правильного харчування в школі.