Правова свідомість учнів

З метою реалізації Національної програми правової освіти серед підлітків, виховання громадян у дусі поваги до закону, а також пропаганди правових знань 14.11.2018 року в рамках проведення Місячника правових знань, керівником 10 класу Лейко Л.І. спільно з бібліотекарем школи Сідєльніковою Л.І. була проведена бесіда на тему «Закон і підліток» . За допомогою виставки юридичної літератури, розміщеної у виставковій залі бібліотеки школи було проведено знайомство з цікавими та корисними книгами . Одна з цілей бесіди – підвищити юридичну грамотність учнів, а основною метою - сформувати нову правову свідомість шляхом інформування учнів про їхні права та механізми їх захисту, поширення знань та освітня місія, яка сприяє залученню дітей до правової активності та правосвідомої поведінки.

Виставка "Я - українець, син святого краю, що не дає зрости у серці злу..."

У кабінеті №12 Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Полтавської міської ради Полтавської області» учнями 6 класу на чолі з класним керівником Мороз С.А. було організовано виставку «Я – УКРАЇНЕЦЬ, СИН СВЯТОГО КРАЮ, ЩО НЕ ДАЄ ЗРОСТИ У СЕРЦІ ЗЛУ…"» , присвячену пам’яті поета-полтавця Володимира Олександровича Тарасенка. Виставка діяла протягом двох тижнів з 29.10.2018 по 10.11.2018р.  Всі бажаючі мали змогу переглянути представлені експонати та ознайомитися з літературними матеріалами. А спадщину поет залишив чималу: 19 збірників поезій та пісень; 16 книг присвячених для дітей і про дітей; 16 публікацій в збірниках та періодиці та ін.

 

 

Тренінгове заняття "Безпека руху - це життя"

В рамках ІІ етапу Тижня безпеки дорожнього руху у період з 12 по 18 листопада 2018 року ( Відповідно до листа Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 16. 10. 2018 р. № 2800/02.01-25) для учнів 6 класу вчителем Мороз С.А. 12 листопада було проведено тренінгове заняття «Безпека руху-це життя». У формі рольової гри учні здійснили апробацію нових моделей поведінки у незвичайних ситуаціях пов’язаних з дорожньо-транспортними пригодами. Аналіз історій і ситуацій дали змогу учасникам проаналізувати та проговорити ситуації, представлені на малюнках, з якими вони можуть зіткнутися  в реальному житті. Діти аналізували поведінку персонажів, оцінили наслідки різних варіантів їхньої поведінки.

 

 

Традиційна виставка-презентація "Освіта-2018"

13.11.2018р. учні 10 класу разом із керівником Шпигун Ю.В. відвідали виставку-презентацію навчальних закладів I-IV рівнів акредитації м.Полтава «Освіта» у приміщенні виставкової зали Полтавського міського будинку культури. Всього у залі зібрались представники 30 навчальних закладів. Кожен виш демострує профільне обладнання, з яким працюють студенти, та спеціальності, за якими здійснюється набір абітурієнтів.

Усі присутні, а передовсім це випускники шкіл, від кожного закладу безкоштовно отримали роздаткові матеріали, в яких йдеться про перелік документів, спеціальності та умови вступу.

 

 

Підсумки тижня української мови і літератури

З 05.11. по 09.11.2018р. вихователем  ГПД Бузовською Л.П. з учнями 3-4 класів в рамках тижня української мови і літератури було проведено ряд цікавих заходів. Всі вони проходили з метою надати учням поняття про те, що рідна мова – це те життєдайне джерело, з якого вони черпають свою енергію, життєву силу, що передається віками з покоління в покоління цілим народом, рідним краєм; учити учнів правильно розмовляти рідною мовою, збагачувати словниковий запас; розвивати грамотність учнів; виховувати любов і гордість за рідну українську мову, бажання зберегти її чистоту і красу. Епіграфом були слова:

«Як нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

І народу без мови нема».

Учні глибше познайомились з літературними перлинами: шарадами, каламбурами, жартами, смішинками. Провели конкурс на кращого жартівника. Переможцями цього конкурсу стали учні 4 класу Матвієнко Євген і Сергієнко Данило. У конкурсі читців «Таланти твої, Україно», перемогли учні 3 класу Шелудько Даря і Літвін Єва. Завітали на екскурсію до шкільної бібліотеки, де гостинно зустріла учнів бібліотекар Сідєльнікова Л.І. Діти мали змогу переглянути виставки про рідну мову і провести літературний турнір «Казка вчить, як на світі жить». Діти пригадали відомі українські казки, їх героїв. Навіть віталися один з одним не як діти, а як герої казки «Колобок» - дідусь, бабуся, колобок. Прийшли до висновку, що кожна казка носить навчальний характер, вчить , як на світі жить. На завершення тижня – 9 листопада, в день української мови і писемності ,учні перевіряли свою грамотність – писали диктант на тему «Моя Полтава». Найграмотнішим за результатами диктанту став учень 3 класу Шацький Ігор. Переможці отримали подяки. Всі діти будуть памятати завжди:

«Минають століття,

Минають віки,

Збігають рікою нестримно роки.

І будемо вірити , будемо жити.

 

Ми будемо слово і мову любити» .

День української писемності та мови

День української писемності та мови — щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора- літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”. Нестор- літописець – письменник-агіограф, основоположник давньоруської історіографії, перший історик Київської Русі, мислитель, вчений, чернець Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Його перу належать такі відомі роботи: "Повість временних літ", "Житіє святих князів Бориса і Гліба", "Житіє Феодосія Печерського".
 Учні 9 класу разом із учителем української мови та літератури Лембірко Л.І. провели інформаційні хвилинки в цей день, нагадали учням школи історію походження української мови, її місце серед інших мов світу. Як відомо, свято встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року «на підтримку ініціативи громадських організацій. 

Свято першокласників

09.11.2018р. у КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» відбулося свято «Люба школо, зустрічай! Першокласників вітай!» під керівництвом Семенюти І.С., Якименко Н.П.,та Тендітник В.М.  Це свято особливе як для першокласників, так і їхніх батьків, адже це перший рік навчання для них, перша вчителька, перші старання і найперші захоплення. Ми всі дуже хочемо, аби ці діти мали в майбутньому гарну освіту, світлий розум та щасливі посмішки. Допомагали у проведенні заходу учні 5 класу, в минулому випускники І.С. Семенюти, які з радістю дали поради першокласникам у навчанні та роботі з учителем. Батьки дітей також мали змогу долучитися до свята – прийняти участь в цікавих конкурсах із своїми дітьми. В кінці дійства діти отримали подарунки від батьків.

Екскурсія до місцевої водойми

Вихователь ГПД Бузовська Л.П. провела екскурсію для учнів 3-4 класів до місцевої природної водойми річки Тарапуньки. Вихованці стояли на місточку через річку, дивилися на Тарапуньку, слухали її журливу пісеньку, а точніше стогін річечки. Пригадалася її історія. Тарапунька – ( інша назва Полтавка) мала річка в Полтаві, права притока Ворскли. Протікає через усі райони міста, бере початок майже в центрі Полтави. Протікає неподалік нашої 12-ї школи. За минулих часів Тарапунька слугувала джерелом питної води для гарнізону полтавської фортеці. Воду з річки пили та купалися в ній ще у 1950-ті роки. Що ж сталося з річкою? Зараз це заросла чагарниками, деревами та забруднена притока річки Ворскли. Перш за все, побутовими відходами, яке скидає в річку населення. Поки учні разом із вихователем пригадували сумну історію річки, виглянуло сонечко. Воно кинуло свої промінчики на річку. Підморгнули нам її оченята, засяяло личко, а ротик тихесенько прошепотів: «Я ще жива, допоможіть мені, врятуйте!». Ми почули крик душі хоч і неживої частини природи. 

Шановні полтавці, мешканці прилеглої до Тарапуньки території! До Вас звертаються учні ЗОШ№12 м.Полтави! Не скидайте сміття і всі відходи в річку, не забруднюйте її береги! Давайте приєднаймося до соціальної акції "Природа. Я. Суспільство"; допоможемо річці вижити. Надіємося, що з нашою допомогою вона заспіває нам ще веселу, радісну, дзвінку пісеньку!

Як добре, що в школі спортивна площадка!

Вихователі ГПД КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» Бузовська Л.П., Якименко Н.П. дуже часто проводять спортивні години, відпочинок, ігри на свіжому повітрі. А після того, як на шкільному подвір’ї з’явився новий спортивний майданчик, учні молодшої школи із задоволенням стали проводити там свій час. Особливо люблять пограти у футбол, потренуватись закидати м’яч у баскетбольну корзину. Весело проходять спортивні ігри, естафети, розучуються й проводяться етюди на вираження задоволення і радості, ігри-медитації, які допомагають забезпечувати стан врівноваженості й душевного спокою, налаштовують дітей на цікаву для них роботу. Це медитаційні ігри «Сонечко», «Квітка», «Я хмаринка», «Я дерево», «Я дощ», «Ранок у лісі» і інші. Дуже подобається покачатися учням по штучному покриттю, уявивши, що вони качаються по запашній траві. Відчути її тепло, та отримати заряд бадьорості, сили, радості, задоволення, одним словом – позитиву!

Булінг(насилля в шкільному середовищі)

В рамках місячника правових знань в КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» відбулася зустріч з представниками патрульної поліції Полтави та представником захисту прав людини. Для учнів була проведена цікава та повчальна лекція з презентацією на тему: «Булінг(насилля в шкільному середовищі)».

Як відомо, «Булінг» – це агресивна поведінка, що зазвичай повторюється. Вона має за мету завдати шкоду, викликати страх або тривогу, або ж створити негативне середовище у школі для іншої особи.

Булінг може виявлятися у багатьох формах. Він може бути:

•        фізичним – завдання ударів, штовхання, пошкодження або крадіжка власності

•        словесним – обзивання, глузування або висловлювання, якими ображається стать, раса або сексуальна орієнтація

•        соціальним – виключення інших із групи чи розповсюдження пліток або чуток

•        в письмовій формі – написання записок або знаків, що є болючими чи образливими

•        електронним (загальновідомий як кібербулінг) – розповсюдження чуток та образливих коментарів з використанням електронної пошти, мобільних телефонів (наприклад, надсилання СМС) і сайтів соціальних мереж.

 

Отож, для нашого покоління ця тема є дуже актуальною і тому наше завдання – пропагувати всі можливі дії проти булінгу, виховувати у дітей  здорові стосунки між собою, попередження булінгу на ранній стадії.

Спорт понад усе!

Понад 230 спортсменів з Полтавської, Сумської, Чернігівської та Київської областей взяли участь у відкритому обласному легкоатлетичному турнірі на призи Леоніда Бартєнєва. Відкритий обласний турнір з легкої атлетики на призи дворазового володаря срібла Олімпійських ігор Леоніда Бартєнєва втринадцяте відбувся в Полтаві. Спортсмени виборювали звання кращих на базі легкоатлетичного манежу стадіону "Ворскла".У програму змагань увійшли біг на 60, 300, 800 та 1500 метрів, біг на 60 метрів з бар'єрами, стрибки у довжину, стрибки у висоту та потрійний стрибок. Усього протягом двох днів на турнірі змагалися понад 230 легкоатлетів. Усі дівчата і хлопці, які бігли 60 метрів, виконали норматив першого дорослого розряду. У змаганнях взяли участь учні 10 класу нашої школи – Капустян Владислав, який виборов 1 місце, й Огли Роман, який зайняв два других місця. Цьогорічний обласний легкоатлетичний турнір присвятили 85-річчю Леоніда Бартєнєва, який його заснував. Для наших учнів важливим є не лише старанне навчання в школі, але й гарна фізична підготовка, спортивне життя, аби вміти себе реалізувати в майбутньому та отримувати перемоги!

Кімната Котляревського запрошує...

30.10.2018р. кімната Котляревського  КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» гостинно зустріла учителів української мови та літератури із Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Для них був підготовлений захід «Вінок Котляревському» учителями української мови та літератури – Лембірко Л.І. та Соколовою Т.О., а також  учителем музичного мистецтва – Федоришиною В.І. Окрім цього, долучився до заходу заступник директора з НВР – Биков В.О., який розповів гостям та презентував історичні факти школи, глибину її минулого та відгомін сьогодення; повязав імена видатних письменників минулого ,митців, та спортсменів, які безпосередньо повязані з перебуванням на території нашої школи та  Хрестовоздвиженського монастиря. Протягом заходу гості мали можливість дізнатися не лише про найголовніші літературні дати повязані з імям І. Котляревського, а й послухати історію створення самої кімнати Котляревського , та її функціональності в школі. А відомі всій школі юні котляревці – учні 9 класу допомогли учителям у проведенні заходу, для гостей вони підготували фрагмент літературно-музичного свята «Зустріч через століття».

Відвідали музей Панаса Мирного

25.10.2018р. учні 10 класу ЗЗСО №12 разом із класним керівником Лейко Л.І. відвідали на затишній полтавській околиці садибу-музей класика української літератури Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка). Юридично і фактично музей почав існувати з 1 квітня 1940 року. Як відомо,  роботу з упорядкування літературної спадщини Панаса Мирного очолив син письменника Михайло Панасович Рудченко, який більше двох десятиліть (1940–1961) був першим директором музею. Музей Панаса Мирного – один із найбагатших в Україні за кількістю меморіальних речей. Близько тисячі речей, книжок, документів і фотографій розміщені в семи кімнатах будинку письменника. Оселя Панаса Рудченка пам’ятає голоси Олени Пчілки й Христі Алчевської, Михайла Коцюбинського й Василя Стефаника, Гната Хоткевича й Володимира Самійленка. Клавішів фортепіано торкалися руки Лесі Українки, Миколи Лисенка та Марії Заньковецької. Тут усе хвилює увагу, повертає в часи Панаса Мирного, сприяє кращому розумінню життя і творчості письменника. Люди йдуть сюди, аби вклонитися пам’яті письменника, відчути подих минулого, зрозуміти своє ставлення до нього, а відтак - пізнати себе. 

Конкурс дитячої творчості

24.10.18р. відбувся регіональний відкритий конкурс дитячої творчості «Дивосвіт». Місцем проведення був Полтавський міський центр позашкільної освіти Полтавської міської ради (ПМ ЦПО ПМР). З нашої школи взяли участь учениця 7 класу Жукова Карина та учениця 3 класу Жукова Олександра під керівництвом Левченко А.Р. та отримали свідоцтво у номінації «Малюнок» за участь у конкурсі. З представлених робіт на конкурс оформлено виставку, яка експонуватиметься протягом місяця.

 

 

Творці прекрасного

Період осені має свою чарівність та неповторність… Мабуть не один художник мав можливість передати настрій цієї пори, її настрій. Для учнів початкової школи також випала така можливість  23.10.2018р. намалювати прекрасну золоту осінь. А допомогли дітям вчителі початкової школи – Бойко В.В., Семенюта І.С., Левченко А.С. та Черненко В.Г. Окрім цього, для малечі Ася Ростиславівна підготувала ще одну можливість побути з ролі творців – помалювати на склі піском. Ця досить не звичайна подія вразила учнів та привернула їхню цікавість та увагу в змалюванні шедеврів.

Засідання гуртка

«Як управляти моїм будинком», «Я – замовник, я – споживач житлово-комунальних послуг»,

«Що потрібно робити, щоб менше сплачувати  за комунальні послуги» - такі й інші питання розглядає і навчає курс «Абетка з основ житлово-комунального управління, проекту «Енергоефективні школи», участь у якому цього року беруть учні 10-11 класів ЗЗСО №12 під керівництвом Лейко Л.І. Засідання цього гуртка відбулося і в канікулярні дні 23.10.2018 року. Учні знайомилися з новими темами, опрацьовували їх та виконували кейсові завдання. Цей курс навчає майбутніх господарів бути ефективно вести власне господарство.

 

 

Відвідали музей А.Т.Кукоби

22.10.2018р. учні 1 класу разом із класним керівником Семенютою І.С. та соціальним педагогом Ушаковою О.В. відвідали музей А.Т. Кукоби. Виставкова кімната музею Анатолія Кукоби - результат кількамісячної роботи «Фонду захисту та підтримки талановитих дітей», який носить його ім’я. Для дітей була проведена цікава екскурсія , на якій розповідали про про фотографії та інші експонати музею. Надбання музею постійно поповнюється - друзі та знайомі передають сувеніри, трофеї та фотографії. Тож працівники фонду впевнені: експонатів вистачить ще не на одну виставку. 

"Планета Цукерня" зустрічає...

22.10.2018р. учні 3 класу разом із класним керівником Черненко В.Г. відвідали "Планету Цукерня" на осінніх канікулах. Хоча й на вулиці прохолодна погода, в приміщенні Цукерні завжди тепло й затишно. Для малечі був проведений майстер-клас по виготовленню шоколадних чашечок з морозивом. Кожен учасник отримав: шоколадні цукерки (6-8шт), пакунок із стрічкою та оригінальною наліпкою, повітряну кулька, чашечку тряв'яного чаю і гарний настрій. Ну а найактивніші учасники отримали - подарунки від "Планета Цукерня".

Брейн-ринг знавців зарубіжної літератури

22.10.2018р. за ігровим столом зібралися учні 11 класу аби взяти участь в інтелектуально-розважальній грі брейн-ринг «Розумні та кмітливі» - «Конкурс знавців зарубіжної літератури». Прагнення бути кмітливими та винахідливими – риса учнів 11 класу, які вже готуються до щорічного конкурсу знавців зарубіжної літератури. Для учнів були підготовлені цікаві запитання з курсу літератури, аби ще раз долучити дітей до скарбниці світової літератури, навчити логічно мислити та висловлювати думки.

Відвідування театру на осінніх канікулах

Останні теплі дні осені зустрічають не менш радісними днями – шкільними канікулами! Для 10 класу ЗЗСО №12 та класного керівника Лейко Л.І. канікули святково розпочалися вже 20-го жовтня. Діти не змінюючи традиціям відвідали Полтавський музично-драматичний театр імені М.В. Гоголя. Виставою цього вечора був відомий усьому світові роман-фантасмагорія Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита». Дійовими особами і виконавцями були заслужені артисти України, артисти драми, хору та балету. Вистава «Майстер і Маргарита» у Полтавському театрі – це сатиричне прочитання, де на тлі вічних тем боротьби добра зі злом, справжнього вірного кохання та відпущення гріхів, показано епоху з її жорстокостями, умовностями, доносами, хабарництвом, масовою примусовою захопленістю примарними ідеями…

До Дня винахідників

16.10.2018р. до Дня винахідників для учнів 9-11-х класів був проведений цікавий урок-бесіда на тему наукових винаходів. Учителем інформатики Биковим В.О. був запрошений шановний гість, видатна особа-винахідник – Прасолов Євген Якович – професор, доцент Полтавської державної академії. За своє життя Євген Якович отримав більше 100 патентів на винаходи і корисні моделі, веде активну наукову роботу зі студентами, які займають на міжнародних виставках, олімпіадах призові місця, отримують медалі; веде активну роботу по патентоведенню. Для наших учнів професор виклав цікаві факти історії конструювання, зокрема, першого велосипеда, першого польоту на літакові, про перший вертоліт, сконструйований для підняття ваги, про першу в світі сконструйовану батарею, телевізор та інші відомі нам речі. Для наших учнів, можливо для майбутніх конструкторів нових речей в світі були особливо цікавими винаходи відомих людей минулого та їх імена. Маємо надію, що чиїсь імена і з нашого закладу будуть звучати на весь світ!

 

 

Козацький квест

12.10.2018р. напередодні Дня захисника Вітчизни у ЗЗСО №12 був проведений козацький квест «Пропала булава» під керівництвом педагога-організатора Мороз С.А. та вчителя фізичної культури Шульги В.В. Учасниками квесту були команди учнів 5-11 класів(по 8 осіб кожна). Всі команди обрали своїх капітанів та отримали свої маршрутні листи для того, щоб проходити станції із завданнями. Координатори на кожній станції, після виконання завдання, робили відмітку у маршрутному листі(виставляння балів командам). Взагалом, команди побували на таких станціях: «Секретна», «Запорізька Січ», «Чумацький шлях», «Мистецька», «Інформаційна», «Спортивна», «Юні краєзнавці». За результатами координаторів були визначені такі переможці: I місце – 10 клас, II місце – 7 клас, III місце – 8 клас.

До дня захисту тварин

До дня захисту тварин у ЗЗСО №12 у 1 класі був проведений урок про гуманне та відповідальне ставлення до тварин керівниками Семенютою І.С. та Якименко Н.П. Урок був проведений у зв’язку із зростанням кількості випадків безвідповідального поводження з домашніми тваринами і жорстокого ставлення до безпритульних тварин. Ми цінуємо наших домашніх улюбленців і виявляємо людську любов до них, тому мета уроку – цінувати й піклуватися за тваринами, гуманно ставитися до безпритульних тварин.

 

 

День учителя

День вчителя завжди є особливим для кожного, хто пов'язав своє життя з цією благородною професією. Це свято для всіх вчителів та працівників сфери освіти – день, в який проголошуються роль та заслуги вчителів в процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок в розвиток суспільства. Це хвилюючий день, якого з нетерпінням чекають і вчителі, і учні. Учні  школи разом із керівниками Федоришиною В.І., Мороз С.А, та Даценко В.О. підготували святковий концерт на честь вчителів, де висловлювали свою щиру подяку за любов, розуміння, за те, що допомагають стати на вірний шлях. Ведучими концерту були учні 9 класу – Самцова Соня та Гордієнко Віталій. На святі звучали пісні, гуморески, вірші, розігрувались сценки, демонструвались презентації, відеокліпи про відомого педагога В.Сухомлинського. І учні, і вчителі були задоволеними. До школи на захід завітали й шановні ветерани школи – Вербов О., та Магда Л., яких наша школа пам’ятає і завжди з пошаною чекає в гостях. Найголовніший подарунок у цей день для вчителів - це вираз подяки та безмірної поваги до такої нелегкої, але так потрібної вчительської праці. Отож, щирі вітання з Днем учителя всіх працівників освіти, міцного здоров’я і щасливого життя!

 

Урочисте відкриття спортивного майданчику

03.10.2018р. у ЗЗСО №12 відбулося урочисте відкриття  довгоочікуваного спортивного майданчику. На захід завітали й шановні представники міської влади, аби привітати дітей та вчителів. Право урочистого перерізання стрічки надали Олександру Глазовому(депутату Полтавської міської ради) та Людмилі Бойченко(заступнику міського голови з гуманітарних питань). До спортивної організації заходу готувалася вся школа, зокрема заступник директора з НВР Ховратов О.В., педагог-організатор Мороз С.А., музичний керівник Федоришина В.І., вчитель фізичної культури Шульга В.І., хореограф Даценко В.О.,а також головні герої дійства – діти 6-11-х класів, заради яких і був створений спортивний майданчик. До речі, у змаганнях з футболу брали участь учні та їхні батьки. Як відомо, на майданчик було відраховано 1 млн.800 тисяч грн. Проект розробляли вчителі фізичного виховання, і вже за липень-серпень реалізовано в реальність. Найбільше в нашій школі діти полюбляють спорт, особливо ігри в футбол, тому для них найбільшою радістю є створення цього майданчику. В наш час рухливі спортивні ігри та й саме поняття спорту є дуже важливою справою, адже найголовніше – це здоров’я наших дітей та їхній розвиток. 

До 100-річчя від Дня народження Василя Сухомлинського

At«Своє серце віддаю дітям» - саме таке життєве кредо було у Василя Сухомлинського – великого письменника і педагога. Саме під цим гаслом пройшов повчальний захід 03.10.2018р., присвячений 100-річчю видатного В.Сухомлинського під керівництвом Федоришиної В.І. та Сідєльнікової Л.І. Заповіді, яким навчав Василь Сухомлинський вже багато років, час змінюється, а любов до дітей, матері, природи та людей є незмінною. Дітям потрібно лише допомогти бути щасливими, це обов’язок не лише вчителів, але й батьків. Діти 3 класу з любов’ю й натхненням пригадали усі настанови великого діяча й дали змогу глядачам поринути у світ дитинства.

 

 

Конкурс живопису

27.09.2018 р. в Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка були підведені підсумки конкурсу живопису «Туристичними стежками Полтави». Учасниками конкурсу були учні 10 класу ЗЗСО №12 – Сергеева Анастасія та Колєсніченко Андрій, які навчаються в Полтавській художній школі й долучаються до прекрасного. Приємно, що диплом Гран-Прі одержав Андрій. Також він отримав від місцевої влади цінний подарунок – портативні колонки. Бажаємо нових перемог та натхнення в роботі цим учням!

 

 

«Моя Полтава -  моє майбутнє»

Учні 2 класу взяли участь у конкурсі творчих робіт серед школярів міста «Моя Полтава моє майбутнє», який проводить управління освіти Полтавської міської ради спільно з комунальною організацією «Інститут розвитку міста» за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».  Учні представили власну модель майбутнього розвитку Полтави (в рамках Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030)». Роботу наших учасників було відзначено грамотою.

 

 

«Допомагати один одному – жити за канонами добра»

З 21 вересня учні ЗЗСО № 12 долучилися до всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», яка була ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців. У ході акції будуть зібрані та передані до бібліотек військових частин Збройних сил України кращі зразки вітчизняної та світової літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії та культури української держави. Всі хто не байдужий і не бажає залишатись осторонь тих подій, які сьогодні відбуваються в нашій країні учнівська спільнота закликає взяти участь в даній акції.

Відвідали театр

 День міста Полтава зустріла різноманіттям подій і святкових програм, на які завітали й діти нашої школи. 23.09.2018р. учні 10 класу разом із керівниками Лейко Л.І. та Лембірко Л.І. відвідали Полтавський обласний музично-драматичний театр імені М.В. Гоголя. Учні мали змогу переглянути класику української літератури  всім відому повість Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Поринути у світ головних героїв – Омельки Кайдаша, Марусі, Карпа, Лавріна, Мотрі та інших допомогли відомі актори нашого театру, які вкотре показали свій професіоналізм та чудову акторську гру. Діти та керівники залишилися під враженнями від спектаклю і чекають на наступні зустрічі.

"Полтава вишивана-2018"

22.09.2018 р. у рамках відзначення Дня міста відбувся щорічний арт-проект «Полтава вишивана» , в якому за традицією взяла участь і наша школа. Стартувала святкова хода з Білої альтанки до Парку Перемоги. Урочисто одягнені учні разом із керівниками пройшли ходою і отримали позитивні емоції та настрій цього дня. Парк культури й відпочинку «Перемога» зустрів гостей міста з такими розважальними програмами як - фестиваль полтавської кухні, ярмарок полтавських виробників, фестиваль народної творчості, святкова торгівля, фестиваль народної творчості, виставка шкільної вишивки та дитячих виробів. 

День миру

21 вересня до Міжнародного Дня миру( International Day of  Peace) учні початкової школи за ініціативою виховного відділу школи та класних керівників 1-4 класів провели конкурс малюнків на шкільному подвір’ї. У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають розвиватися країнам, державам, народам… Кожний учень мав змогу намалювати своє бачення миру на всій Землі. На урочистій лінійці заступником з ВР Ховратовим О.В. разом із Федоришиною В.І. були вручені грамоти дітям-переможцям конкурсу. 1 клас отримав перемогу – 1 місце, 2 клас – 2 місце, 3 клас – 3 місце, 4 клас – 4 місце. Отож, вітаємо переможців конкурсу малюнків.Бажаємо усім мирного неба, оскільки воно відкриває перед людством перспективи, нові відкриття, які зупинять біди, хвороби і катаклізми. Бажаємо творити добро на нашій землі, адже це наша країна, наша земля – нам з вами тут жити!

Ми пам’ятаємо ...

21.09.2018 р. біля пам’ятника Воїнів-визволителів, що в с.Червоний Шлях відбулося покладання квітів учнями 11 класу разом із керівником Соколовою Т.О. , приурочене Дню міста Полтави. До заходу долучилися представники Подільського райвиконкому та жителі селища Червоний Шлях. В такі дні важливо пам’ятати і з гордістю говорити про тих, хто поліг за рідну країну та місто, про тих, хто віддав своє життя заради світлого майбутнього нашого з вами. 

Свято вишиванки

  Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

  20 вересня в школі відбулося Свято вишиванки під керівництвом педагога-організатора Мороз С.А., класного керівника 10 класу Лейко Л.І. та учителя музичного мистецтва Федоришиної В.І. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. До свята приєдналися й учні 6 та 7 класу. На святі прозвучали відомі українські пісні у виконанні учениць 7-10 класу, а учні 10 класу підготували  театральну сценку про значення української вишиванки в житті кожної людини, її цінність та символічність. Окрім цього, глядачам залу були представлені до уваги відео ролики про особливості української вишивки, секрети візерунків та дизайн  вишиванок у наш час.

  Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв та традицій свого народу.

Олімпійський тиждень

Олімпійський тиждень, який проходить в нашій школі з 10 по 14 вересня має велику суспільну  значимість, спрямовану на утвердження здорового способу життя.

13 вересня учні середніх класів зібралися на  спортивні змагання «Веселі старти», які проходили на новому спортивному майданчику школи. Оцінювало команди шановне журі у складі Бойченко Л.А., Бикова В.О. та Шпигун Ю.В. Проводили змагання вчителі фізичної культури – Ховратов О.В., та Шульга В.В. Змагалися команди на швидкість ( біг з естафетною палицею, ведення мяча ключкою, кенгуру, велетенський стрибок, боулінг), кмітливість та винахідливість (снайпери, переправа в обручах), силу (перетягування канату).

Учні 7-8 класів змагалися на звання найкращої команди з міні-футболу.

Організовано виставку малюнків «Спорт в житті людини», на якій були представлені роботи учнів з різних класів. Переможців змагань, найактивніших учасників було нагороджено грамотами та білетами до цирку.

 

Літературне свято "Його Вкраїна батьком нарекла"

     9 вересня 2018 р.  минуло 249 років від дня народження І.П.Котляревського. 12 вересня-115-річчя з дня відкриття в Полтаві першого в історії пам’ятника зачинателеві нової української літератури.  220 років тому вийшла у світ його славнозвісна «Енеїда».

     Колектив комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12» активно долучився до відзначення цих дат.У школі оформлено тематичну виставку «Наш Котляревський». Учениця 10 класу Сєргєєва Анастасія виготовила колаж «Геніальний син землі полтавської».  А  дев’ятикласники разом з класним керівником Л.О.Мосієнко та вчителем української мови й літератури Л.І.Лембірко  провели літературне свято « Його Вкраїна батьком нарекла…» Захід традиційно проходив у кімнаті І. Котляревського, яка вже 19 років діє в школі. Гостями  свята були учні 5 класу. З великим інтересом усі присутні  слухали виступ ветерана школи Н.І.Антонової ,яка поділилася спогадами про те, як створювалася кімната І. Котляревського. А учні 9 класу Самцова Софія, Гордієнко Віталій та десятикласник Капустян Владислав , лауреати дитячого міського творчого конкурсу на здобуття літературної  премії імені І.Котляревського, з гордістю прочитали свої твори юним глядачам. Сподіваємося, що наші учні, долучившись до духовної спадщини письменника,й надалі продовжуватимуть славні традиції великого земляка.