Фестиваль дитячої творчості

20.02.19р. учні нашої школи під керівництвом музичного керівника Федоришиної В.І. та педагога-організатора Шпигун Ю.В. захищали честь школи на пісенному фестивалі дитячої творчості в номінації «Вокал», який проходив у ЗЗСО №26 в м.Полтава. Спільними зусиллями та підготовкою учні ще раз виявили свій талант, бажання та вокальні здібності. 

Лекція представника патрульної поліції

19.02.19р. для учнів 7 класу під керівництвом заступника директора з ВР Мороз С.А. був запрошений представник патрульної поліції м.Полтава.  Була проведена роз’яснювальна лекція на тему: «Мої права та обов’язки». Мета уроку - розширити знання дітей про особисті права, підвести учнів до розуміння того, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов'язки;прагнути розуміння необхідності виконувати правила поведінки в школі та поза її межами.

Підготовка до конкурсу

Конкурс об’єднує таланти не лише дітей, а й самих учителів школи. І поки триває сама підготовка до пісенного фестивалю дитячої творчості, вчителі школи обєдналися спільними зусиллями над виготовленням прикрас для дітей, знайшовши час і вміння, аби долучитися також до виступу наших учнів. У кабінеті трудового навчання зібралися не байдужі майстрині з рукоділля, які провели кілька годин у роботі,виготовляючи чудові прикраси. Ніщо так не зближує, як одна велика справа заради дітей нашої великої дружньої шкільної сімї.

 

 

Українська академія лідерства

18.02.19р. відбулося чергове засідання, яке провела українська академія лідерства для президентів учнівського самоврядування школи, яке відвідав Віталій Гордієнко з педагогом-організатором Шпигун Ю.В. Лідерів школи ознайомили більш детальніше з особливостями роботи УАЛ та планом на 2019 рік. Розповідали як створювати свою сторінку в інстаграм, як правильно вести її, особливості приєднання підписників та як організувати особливості своєї роботи шкільного парламенту завдяки соціальній мережі.

Протидія булінгу в учнівському середовищі

15.02.2019р. під керівництвом педагога-організатора Шпигун Ю.В. в ЗЗСО№12 відбулася лекція з представником БО «Світло надії» Данилишиною І. на тему: «Протидія булінгу в учнівському середовищі» для учнів 7 та 8 класів. Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.
Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.
Як показує практика, форми шкільного булінгу можуть бути різними:
-систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду дитини);
-задирство;
-фізичні і психічні приниження;
-різного виду знущання;
-бойкот та ігнорування;
-псування особистих речей та ін.

 


Хімічні експерименти

Усі діти полюбляють усілякі досліди й мріють відчути себе трошки чарівниками. Але для цього обов'язково знадобляться відповідні знання з хімії та фізики звичайно ж! Залучити учнів до своїх хімічних експериментів вирішила учитель хімії та біології Петрова Марина Ігорівна – відомий організатор дитячих свят та кріо-шоу в м.Полтава.  Марина Ігорівна запропонувала учням в межах вивчення природничих наук разом зробити кілька захопливих експериментів з поясненням змісту реакцій з наукової точки зору.Таким чином, для учнів нашої школи це було не лише цікаво та весело, а ще й корисно та пізнавально. Тому діти залишилися під враженням та чекають наступної зустрічі із чарівницею Мариною.

День Святого Валентина

День Святого Валентина досить популярне свято серед молоді. Існує кілька легенд стосовно цього дня, але всі вони поєднані однією думкою – справжнє кохання вище всіх земних перешкод. У цей день прийнято дарувати символічні листівочки у формі серця, які висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець. І, хоча це свято зазвичай пов’язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день – це не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких людей. Щороку з Полтавській ЗОШ№12 діти полюбляють кидати до святкової коробочки свої валентинки та дарувати своїм друзям та коханим людям. Усі бажаючі мали змогу це зробити та привітати як своїх однокласників, так і учителів школи.

Окрім цього, 14.02.2019р. у школі відбулася святкова програма під керівництвом заступника директора з ВР Мороз С.А. та педагога-організатора Шпигун Ю.В. до Дня Святого Валентина. Учні 9 класу разом із учнями школи організували цікаві конкурси, пісні та сценки комедійного жанру. Усі, хто брали участь в конкурсах отримали солодкі призи та масу задоволення.

 

Перевірка організації гарячого харчування

Гаряче харчування в системі харчування  людини має вкрай важливе значення.

Багаторічний досвід спостережень лікарів і педагогів показав, що учні, які не споживають під час навчального дня гарячу їжу,швидше стомлюються, частіше скаржаться на головні болі, втому, на болі в шлунку, поганий присмак у роті, поганий настрій і знижену працездатність. До того ж, згідно зі статистикою, хвороби шлунка серед дітей шкільного віку займають друге місце після захворювань опорно-рухового апарату.

      Словом, все більше фактів говорить на користь обов'язкового гарячого харчування для всіх школярів під час їх перебування в школі. Ще не так давно статистика показувала, що школярі, особливо старшокласники воліють не якісну їжу, а чіпси, бутерброди, кока-колу,всілякі рекламовані сухарики. На щастя тенденція почала змінюватися і все більше старшокласників схиляються до того, що при великому навантаженні в школі необхідне гаряче харчування. Освоєння шкільних програм вимагає від дітей високої розумової активності. Маленька людина, що залучається до знань, не тільки виконує важку працю, але одночасно і росте, розвивається, і для всього цього вона повинна отримувати повноцінне харчування.

12.02.19р. у ЗЗСО №12 відбулася контрольна перевірка організації гарячого харчування бракеражною комісією у складі директора школи Ткач О.В., членів  комісії – Семенюти І.С., Ушакової  О.В., Ярміш Н.М. в присутності завідуючої виробництвом  Чернової Є.В. Також була запрошена для перевірки голова батьківського комітету Сєдіна Г.Д. Першочерговим питанням було вивчення умов, організації та меню дитячого харчування у столовій нашого закладу. Харчування школяра має бути збалансованим. У меню школяра обов'язково повинні входити продукти, що містять не тільки білки, жири і вуглеводи, а й незамінні амінокислоти, вітаміни, деякі жирні кислоти, мінерали й мікроелементи. Батьки покладають великі надії на правильний сніданок - адже вони особисто контролюють цей процес і можуть бути абсолютно впевнені, що хоча б раз на день дитина поїла як слід. Однак не всі знають, який сніданок найбільш цінний для школяра. Для цього і потрібна експертна комісія у складі батьків, які б проконтролювали роботу нашої столової та впевнилися в здоровому харчуванні наших учнів, а також сприяли залученню своїх дітей до правильного харчування в школі.

Обережно бурульки!

08.02.19р. для учнів школи була проведена профілактична бесіда та показ відео сюжету на тему «Обережно бурульки!» під керівництвом заступника директора з ВР Мороз С.А. Ця тема є актуальною, адже внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах масово утворюються крижані бурульки. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Вгадати той самий момент, коли бурулька вирішить, що висіти їй набридло, абсолютно неможливо. 
    На дахах можна побачити величезні бурульки, які можуть травмувати людину і місця падіння яких нічим не огороджені.  
   Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням потепління необхідно:

- проходячи повз будинків або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози - падіння льодових наростів;

- не ходити під дахом будівель, а також під балконами, де навислі бурульки;

- пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звернути увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

    Пам’ятайте, що дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагедії.

 

   Будьте пильними, бережіть себе!

Нагородження призерів МАН

07.02.19р. у залі Полтавського технічного університету ім. Ю.Кондратюка відбулося нагородження призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 2018-2019 року. Серед призерів була учениця й нашої школи – Самцова Софія Вадимівна, учениця 9 класу, яка зайняла III місце у секції охорони довкілля та раціональне природокористування за роботу «Макухівське сміттєзвалище» - екологічна катастрофа Полтавської області»(керівник – Василенко А.О.).

Лекція активістів ВГО "Сокіл"

07.02.19р. під керівництвом заступника директора з ВР Мороз С.А. та педагога-організатора Шпигун Ю.В. до учнів 9-11 класів завітали активісти Всеукраїнської громадської організації «Сокіл» з актуальною темою сьогодення «Герої нашого часу». Для учнів була проведена лекція хроніки пам’ятних подій 2014року . Це рік нової історії України та великих втрат на полі бою. Пам'ять про тяжкі випробування та біль втрати ще досі охоплює українців, тому важливою рисою ВГО «Сокіл» є перш за все – повага до своєї історії та рідної землі – України, виховання патріотизму та самосвідомості громадянина своєї держави, загартування духу та бойова підготовка для саморозвитку. 

До Дня Безпечного Інтернету

З метою привернення уваги дітей та батьків до  проблеми  безпечного Інтернету,  у закладі 05.02.19р. було  організовано та проведено  заходи, присвячені Дню Безпечного Інтернету «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету» під керівництвом педагога-організатора Шпигун Ю.В. Головними завданнями інформаційних хвилинок для учнів усіх класів є запобігання впливу ІКТ та їх складових – кібербулінгу, ігровою комп’ютерною залежністю, підвищення загального рівня правової свідомості дітей, рівня обізнаності з проблем порушення прав людини, навчання моделям безпечної поведінки, вироблення уміння протистояти негативним впливам Інтернету.

Класні керівники провели з учнями такі виховні години  «Насильство – про що варто знати», «Кібербулінг - як проблема порушення прав людини», бесіди «Що я знаю про Інтернет», «Я – культурна людина в реальному та віртуальному середовищі».

З учнями початкових класів проведено конкурс малюнків «Безпечний Інтернет».

Такі заходи формують індивідуальну моральну свідомість , культуру  та вчать правилам безпечної  поведінки  при користуванні  Інтернетом.

 

 

Конкурс малюнків "Українська мова - моя суперсила"

За результатами конкурсу малюнків «Українська мова – моя суперсила», який організував Полтавський ветеранський центр соціально-психологічної реабілітації учасників АТО серед дітей Полтавщини подяки отримали учні 6, 7 класів. Учасникам пропонувалось висловити в формі малюнка свої міркування про те, в чому проявляється престижність української мови, її сила, успішність, а також, у чому відчувається її важливість, неповторність, захист. Разом із керівником Левченко А.Р. діти мали змогу долучитися до конкурсу та продемонструвати своє бачення та талант.

Протидія торгівлі людьми

30.01.2019р. до Window on America in Poltava в обласній бібліотеці ім.І.Котляревського завітали  учні 8-го класу нашої школи разом із керівниками Василенко А.О. та Шпигун Ю.В. для отримання інформації про "Протидію Торгівлі Людьми" в Україні та Світі.
Наші діти - це наше майбутнє, це майбутні студенти та мандрівники, це майбутні спеціалісти з різних галузей знань які будуть подорожувати та працювати не тільки в Україні, а й по цілому Світу. 
І тому сьогодні ми хочемо надати їм надзвичайно ВАЖЛИВУ інформацію про шахраїв та РАБОТОРГОВЦІВ ХХІ століття, озброїти їх критичним мисленням, а також навчити їх бути медійно грамотними!

 

 

Засідання парламенту "Гармонія"

25 січня відбулося засідання парламенту «Гармонія» під керівництвом педагога-організатора Шпигун Ю.В. На зборах були розглянуті такі питання: 1. Обрання секретаря та голови засідання п’ятого учнівського самоврядування. 2. План роботи шкільного парламенту на січень-лютий 2019 року. 3. Статут учнівського самоврядування. 4. Перевибори президента школи за виробничою потребою. 5. Різне.

День Соборності України

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів,адже було проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. В Акті злуки проголошувалося: “Однині воєдино вливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили, і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина, незалежна Українська Республіка”.Цього дня, у нашій школі пройшли заходи, присвячені Дню Соборності України.  Під керівництвом вчителя історії Сухарєвої С.П., музичного керівника Федоришиної В.І. та заступника директора з ВР Мороз С.А. для учнів 5-11 класів в актовій залі був проведений відкритий захід «День Соборності України». До уваги глядачів були представлені відео матеріали історичного минулого України, музичні виступи у виконанні учнів 7-10 класів, віршовані уривки та лекційна розповідь керівника Сухарєвої С.П . про найбільш цікаві моменти минулого нашого народу в період підписання Акту злуки та після нього. Окрім цього, учні мали можливість переглянути тематичну виставку в бібліотеці разом із Сідєльніковою Л.І. Для учнів 10-11 класу керівником Соколовою Т.О. була проведена виховна година «На шляху до Соборності».

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.

 

 

Підсумки зимових канікул

Згідно графіку зимових канікул та плану заходів, в період з 02.01. – 18.01.2019р. у ЗЗСО №12 та з метою забезпечення зайнятості учнів під час канікул були створені умови для змістовного відпочинку дітей.  З метою запобігання та попередження травмування дітей у період канікул, класні керівники 1-11 класів провели первинні інструктажі з ОП учнів під час зимових канікул, бесіди з правил поведінки на льоду, ПДР, правил пожежної безпеки, особливу увагу приділивши використанню піротехнічних засобів та інших вибухонебезпечних речовин.. Всі інструктажі своєчасно зафіксовані у відповідних журналах .  

Цікаві, різноманітні заходи проведені для учнів початкових класів. Зокрема,екскурсія учнів 1-3 класів до Полтавського художнього музею(галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка разом із керівниками Бузовською Л.О., Семенютою І.С., Черненко В.Г., Якименко Н.П.(03.01.19), а також прогулянка до полтавської  ялинки у центрі міста ; конкурс малюнків «Зимовий калейдоскоп» (04.01.19) серед учнів 1-3 класів під керівництвом Черненко В.Г., Левченко А.Р., Семенюти І.С.,Бузовської Л.П., Якименко Н.П. 

Для учнів 5 класу випала нагода потрапити на перегляд вистави «Новорічні пригоди космічних героїв» (03.01.19) разом із керівником Тендітник В.М. та побувати на конкурсі «Зимова рибалка для кмітливих» (10.01.19).

 04.01.19. для учнів 8,9, 11 класів під керівництвом Василенко А.О. була проведена лекція на тему «Птахи – наші друзі». Учні мали змогу познайомитися із птахами, особливо з тими, які занесені у Червону книгу України, окрім цього, поглибити свої знання про перелітних і зимуючих птахів; уточнити і систематизувати знання учнів про птахів своєї місцевості, про повадки деяких з них; виховувати бережне ставлення до природи та бажання дбати і допомагати пташкам. Після лекції діти разом із керівниками Василенко А.О., Мосієнко Л.О. та Соколовою Т.О. долучилися до акції розвішування годівничок та шпаківень на території нашої школи.

Учні 8 класу (04.01.19) разом із керівником Василенко А.О. відвідали розважальний комплекс «Турбіна» в ТЦ «Екватор».

 Для учнів 6 класу була проведена «Математична естафета» (10.01.19)керівником Мороз С.А. У ході змагання учні мали можливість розв’язати різноманітні завдання в період з 1 по 6 клас; виконати вправи на швидкість та логіку. 

 Учні 7 класу відвідали музей А.Т. Кукоби разом із керівником Ушаковою О.В.(15.01.19), та переглянули науковий фільм у актовому залі школи (16.01.19).

Не менш захопливими були екскурсії до Хрестовоздвиженського монастиря(11.01.19) учнями 9,11 класів разом із керівниками Мосієнко Л.О. та Соколовою Т.О., та фото конкурс «Зимовий вернісаж» на території Хрестовоздвиженського монастиря учнями 6 класу  разом із керівником Мороз С.А.

Учні 10 класу разом із керівником Лейко Л.І. здійснили цікаву прогулянку містом «Збережемо здоров’я змолоду»(17.01.19).

 

17.01 та 18.01. для учнів 6 та 9 класу були проведені цікаві «Математичні естафети»(Мороз С.А.). Окрім цього, для учнів 11 класу було проведено ряд пробних ЗНО з предметів – біології(03.01.) Василенко А.О., історії (09.01) Сухарєвою С.П., української мови та літератури (10.01.) Лембірко Л.І. Згідно графіку працювали гуртки та спортивний зал школи. 

Екскурсія до музею Анатолія Кукоби

15.01.19р. учні 7 класу разом із керівником Ушаковою О.В. відвідали музей А.Т. Кукоби. У кабінеті Анатолія Кукоби, який майже 17 років очолював Полтаву, все залишилося, як і за його життя. А з кімнати для відпочинку зробили музей. Тут можна побачити фотокартки, почесні грамоти, подарунки від високопосадовців та звичайних людей. Окраса колекції – нагороди, їх у Анатолія Тихоновича більше 60: державні, місцеві, нагороди церкви, відомств та силових структур. Можна побачити й особисті речі мера.

Екскурсія до Хрестовоздвиженського монастиря

Хрестовоздвиженський православний монастир має свою багатовікову історію, пережив радісні й сумні часи. Його заснували на честь розгрому польських військ українськими. Монастир не раз руйнували і спустошували. Він був центром культури та просвітництва на Лівобережжі, довгий час мав статус чоловічого, але врешті-решт перетворився на жіночий. Саме сюди вирішили завітати 11.01.2019р. на екскурсію учні нашої школи разом із керівниками Мосієнко Л.О. та Соколовою Т.О.  Розташований на пагорбі, відокремлений від міста широкою і досить глибокою долиною невеликої притоки Ворскли Полтавки (більш відомої під назвою Тарапунька), монастир добре видно здалеку. Обнесений кам'яним муром, він дещо нагадує фортецю. Залізничний насип, що майже кільцем охоплює підніжжя пагорбу, підсилює це враження. Серед споруд монастиря виокремлюються Хрестовоздвиженський собор, дзвіниця та Троїцька церква. Сьомибанний Хрестовоздвиженський собор вважається одним з кращих зразків українського бароко. Зведений він був на початку ХVIII століття. Для учнів нашої школи було цікаво пізнати таку величну споруду, долучитися до історії та духовності цього місця, тим паче, що споруда знаходиться зовсім поряд із школою та є пам’яткою культури.

 

 

Турнір з боулінгу

Учні нашої школи з військово-патріотичного гуртка мали можливість змістовно і цікаво провести час на зимових канікулах із своїм керівником Горулько К.С.  11.01.2019р. діти завітали до одного з розважальних центрів аби проявити свої здібності у грі боулінг. Дівчата з команди у турнірі з боулінгу навіть отримали III місце. Всі учасники отримали гарний настрій та чекають на наступний турнір.

Математична естафета

10.01.2019р. для учнів 6 класу була проведена «Математична естафета» вчителем математики Мороз С.А. У ході змагання учні мали можливість розв’язати різноманітні завдання в період з 1 по 6 клас; виконати вправи на швидкість та логіку. Перемогла як завжди дружба.

  

Птахи - наші друзі!

04.01.18р. для учнів 8,9,11 класів була проведена лекція вчителем біології Василенко А.О. на тему «Птахи – наші друзі». Учні мали змогу познайомитися із птахами, особливо з тими, які занесені у Червону книгу України, окрім цього, поглибити свої знання про перелітних і зимуючих птахів; уточнити і систематизувати знання учнів про птахів своєї місцевості, про повадки деяких з них; виховувати бережне ставлення до природи та бажання дбати і допомагати пташкам. Після лекції діти разом із керівниками Василенко А.О., Мосієнко Л.О. та Соколовою Т.О. долучилися до акції розвішування годівничок та шпаківень на території нашої школи.

Розваги в ТЦ "Екватор"

04.01.18р. учні 8 класу разом із класним керівником Василенко А.О. відвідали розважальний комплекс «Турбіна» в ТЦ «Екватор». Активні боулери поділилися на команди хлопців та дівчат та розпочали захопливу гру між собою. Окрім цього, діти мали змогу зіграти в більярд і таким чином гарно провести свій день на канікулах.

Конкурс малюнків "Зимовий калейдоскоп"

04.01.18р. у ЗЗСО №12 відбувся конкурс малюнків «Зимовий калейдоскоп» серед учнів 1-3 класів під керівництвом Черненко В.Г., Левченко А.Р., Семенюти І.С.,Бузовської Л.П., Якименко Н.П. Малеча мала змогу намалювати улюблені моменти зимової пори року, уявити свою казкову зиму з її прекрасними моментами – снігом, ялинкою, Дідом Морозом, Снігуронькою,засніженими вулицями та веселими людьми.

Зимові канікули розпочато!

Зимових канікул найбільше чекала малеча, адже для них це свято із особливим настроєм та атмосферою. Попереду канікули, тому учні початкової школи активно їх розпочали. Зокрема, 03 січня учні 1 і 3 класів  відвідали Полтавський художній музей(галерею мистецтв) імені Миколи Ярошенка  разом із керівниками  Семенютою І.С., Черненко В.Г., Бузовською Л.П., та Якименко Н.П. До уваги відвідувачів цього дня у галереї мистецтв була представлена виставка дитячої творчості «Зимовий вернісаж». На завершення, діти школи відвідали чарівну полтавську ялинку у центрі міста та ще раз мали змогу зануритися в казкову новорічну атмосферу.

План зимових канікул

№  п/п

Дата

Назва заходу

Місце проведення

Клас

Час

Відповідальний

1.

02.01.19

«Математична скринька»

12 каб

9

12.00

Мороз С.А.

2.

03.01.19

Екскурсія до галерея мистецтв

Галерея мистецтв

1, 3

10.00

Бузовська Л.О., Семенюта І.С., Черненко В.Г.,

Якименко Н.П.

3.

03.01.19

«Зимові традиції українського народу передаєм у спадок»

19 каб.

10

10.00

Лейко Л.І.

4.

03.01.19

Пробне ЗНО з біології

18 каб.

11

10.00

Василенко А.О.

5.

03.01.19

Перегляд вистави «Новорічні пригода космічних героїв»

Театр ляльок

5

12.00

Тендітник В.М.

6.

04.01.19

Еколекція від представників ГО «Еколтава».

Розвішування годівничок і шпаківень

 

Актова зала

8, 9, 11

10.00

Василенко А.О., Мосієнко Л.О, Соколова  Т.О.

7.

04.01.19

Конкурс малюнків «Зимовий калейдоскоп»

Класні кімнати

1, 3

10.00

Бузовська Л.О., Семенюта І.С., Черненко В.Г.,

Якименко Н.П.

8.

04.01.19

Розважальна програма в «Турбіні»

ТРЦ Екватор

8

12.30

Василенко А.О.

9.

09.01.19

Пробне ЗНО історія

18 каб.

11

10.00

Сухарєва С.П.

10.

10.01.19

Конкурс «Зимова рибалка для кмітливих»

Актова зала

5

10.00

Тендітник В.М.

11.

10.01.19

Пробне ЗНО із української мови та літератури

27 каб.

11

10.00

Лембірко Л.І.

12.

10.01.19

Математична естафета

12 каб.

6

12.00

Мороз С.А.

13.

11.01.19

Екскурсія до Христовоздвиженського монастиря

Христовоздви-женський монастирь

9, 11

10.00

Мосієнко Л.О., Соколова Т.О.

14.

11.01.19

Фото-конкурс «Зимовий вернісаж»

Територія Христовоздви-женського монастиря

6

11.00

Мороз С.А.

15.

14.01.19

«Математична скринька»

12 каб.

9

12.00

Мороз С.А.

16.

15.01.19

Зимова казка ( вивчення лексики нім.мова)

27 каб.

8, 9

10.00

Рева І.А.

17.

15.01.19

Екскурсія в музей А.Т.Кукоби

Галерея мистецтв

7

10.00

Ушакова О.В.

18.

16.01.19

Перегляд наукового фільму

Актова зала

7

09.30

Ушакова О.В.

19.

17.01.19

«Збережемо здоров’я змолоду» - зимові розваги на свіжому повітрі

Вулиці міста

10

10.00

Лейко Л.І.

20.

17.01.19

Математична естафета

12 каб.

6

12.00

Мороз С.А.

21.

18.01.19

«Математична скринька»

12 каб

9

12.00

Мороз С.А.

Новорічна казка

Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне —чудес. Новорічні свята - це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності. Активними учасниками новорічного дійства , яке відбулося у нашій школі 27.12.2018р. стали учні 11 класу під керівництвом заступника директора з виховної роботи Ховратова О.В. та керівника Соколової Т.О. До участі долучилися й інші класи, зокрема, учні 6-10 кл.

     Відомі казкові персонажі – Гаррі Поттер та Рональд Візлі стали дослідниками чарівного місця - школи №12. До уваги глядачів були представлені цікаві комедійні сценки, пісні у виконанні учнів 7-9 класів,під керівництвом музичного керівника Федоришиної В.І., романтичний танець учениць 10 класу та комедійно-розважальний «Танок сніжинок» учнів 6-7 класів. Феєрією свята стала театральна казка-постанова «Одруження принцеси», акторами якої були учні 8-11 класів та комедійна сценка «Панянка та селянка».

 

     Кульмінацією свята було новорічне привітання від Діда Мороза та вручення чарівних побажань вчителям школи від Снігуроньки. Ми усі чекаємо від Нового 2019 року здійснення мрій, здоров’я та родинного затишку, тож нехай прийдешній рік принесе з собою душевне тепло і гармонію в кожну сім’ю.

Конкурс малюнків у галереї мистецтв

26.12.2018р. в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося нагородження малюнків «Хай квітне наша Полтавщина». Серед учасників лауреатом став учень 3 класу нашої школи - Гонтарь В., якому був вручений диплом , а також подяка керівникові Левченко А.Р. за підготовку до конкурсу.

Підготовка до ЗНО-2019

В рамках інформаційної кампанії щодо ЗНО-2019, відповідно до наказу МОН України від 28.09.2018 № 1036 «Про підготовку до проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», Плану спільних дій та з метою інформування випускників закладів освіти 2018-19 навчального року щодо особливостей проведення як пробного так і основного зовнішнього незалежного оцінювання 22 грудня 2018 в школі №12 було проведено урок інформатики для одинадцятикласників з виконанням практичних завдань щодо особливостей ЗНО2019 та консультаціями загального характеру для випускників щодо ефективної підготовки до зовнішнього оцінювання.

 

 

Новорічні дива для учнів початкової школи

Новорічні свята - чарівні. Напередодні Нового року, 21 грудня 2018 року, для учнів 1-4 класів  в актовій залі нашої школи пройшли Новорічні свята. Саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу -  прикрасити новорічну  ялинку, актову залу  сніжинками, гірляндами та іграшками. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року. Під керівництвом заступника директора з виховної роботи Ховратова О.В., музичного керівника Федоришиної В.І. та класних керівників Семенюти І.С., Черненко В.Г. було організовано чудове дійство з конкурсами та піснями. А всім відомі актори з минулого року, учні класовода Левченко А.Р. підготували для глядачів театральну казку-виставу «Рукавичка». Звичайно ж, учні молодших класів не хотіли залишитись  осторонь і  підготували свої новорічні виступи: пісні, танці, інсценізації….  

День Святого Миколая

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. Саме тому, саме в цей день у актовому залі нашої школи відбувся концерт до Дня Святого Миколая під керівництвом заступника з виховної роботи Ховратова О.В., музичного керівника Федоришиної В.І.

Шумно і гамірно у передноворічній світлиці до слухняних діток нашої школи завітали улюблені герої – Маша та Ведмідь, чарівні ангели помічники, Чортик, Двійка,сам Святий Миколай, та інші цікаві герої. Діти не розгубилися: розповідали вірші, співали пісень. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Звуками веселих мелодій почалася концертна програма. Ангели славили Миколу Чудотворця піснями і віршами, а норовливі чортик та його товариш Лінь, все спонукали дітей до злих справ. Але, як завжди, добро перемогло зло.

Свято вдалося на славу, а щасливі дітки поспішали до своїх класів, аби знову поринути в світ знань.

 

 

Всесвітній день прав людини

10 грудня – Всесвітній день прав людини. Учителем історії і права Сухарєвою С.П.  та учнями 9 класу в актовій залі для 5-11 класів було проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення загальної декларації прав людини. У підсумку заходу відбулася вікторина «Чи знаємо свої права», в ході якої учні відповідали на поставлені запитання.

Захист робіт МАН

07.12.2018р. учні нашої школи – Капустян Владислав(10 клас), Харченко Єгор(10 клас), Гордієнко Віталій(9 клас) та Самцова Софія (9 клас) під керівництвом вчителя біології Василенко А.О. взяли участь в останньому етапі захисту робіт МАН, показавши достойні результати серед інших шкіл. Учні мали можливість співпрацювати з ГО «ЕкоЛтава» під час написання і створення своїх робіт. Найбільшу кількість балів набрала учениця 9 класу – Самцова Софія із своєю роботою «Макухівське сміттєзвалище» - екологічна катастрофа Полтавської області» та здобула призове III місце! Вітаємо переможницю та бажаємо ще перемог  у майбутньому!

День захисника України

6 грудня Україна відзначає День  захисника України. Всі, хто служить на благо України, цього дня відзначають своє професійне свято. 6 грудня об’єднує всіх службовців української армії в одне ціле, цей День демонструє єдність усіх Сил України, велич української армії. З нагоди цього дня в ЗЗСО №12  відбулося свято для захисників рідної землі під керівництвом заступника з ВР Ховратова О.В.,педагога-організатора Мороз С.А. та музичного керівника Федоришиної В.І. Наші учні підготували радушні привітання, поглинули в історію створення Збройних сил України, вшанували хвилиною мовчання героїв, які героїчно загинули під час бойових дій. Героям сьогодення пролунали побажання сил, терпіння, мужності та мирного неба. Школярі не забули передати своє бачення і у малюнках присвячених героям АТО.  Зі сцени звучали вітальні промови, пісні та сценки у виконанні учнів 6-10-х класів. Зі святом, мужні захисники України!

За нашу рідну Україну,

Що зберегли за всі віки —

Низький уклін і тричі «СЛАВА!»

 Українські захисники!

Круглий стіл "Життя без бар’єрів"

3 грудня 2018р. в Міжнародний день людей з інвалідністю під керівництвом соціального педагога Ушакової О.В.  пройшов круглий стіл для учнів 10-11 класів під назвою: «Життя без бар’єрів».

Метою заходу було з’ясувати рівень обізнаності та початкове відношення до людей з інвалідністю, ознайомитись із труднощами, які можуть виникати у людей з вадами слуху, формування навичок підтримки та взаємодії з такими дітьми,обговорити загальні правила етикету при спілкуванні з певною категорією людей.

 

 

Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям людей з інвалідністю. Керівником Мороз С.А. був проведений виховний урок для учнів 6 класу на тему: «Всі ми різні, але всі ми рівні», на якому в першу чергу були винесені питання проблеми цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Вчитель звернув  увагу на основні хвороби, які належать до категорії інвалідності; визначення відсотку загальної чисельності людей з інвалідністю та попередження розвитку факторів ризику причин цієї проблеми. У цей День всі повинні долучитися до цієї міжнародної ініціативи і побажати всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

1 грудня - День боротьби зі СНІДом

Як відомо,1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У  11 класі ЗЗСО №12  з нагоди цього дня був проведений урок-бесіда керівником Соколовою Т.О. з елементами тренінгу «Попереджений – значить захищений!», де учні нагадали основний теоретичний матеріал з проблеми ВІЛ-СНІДу, проаналізували нові статистичні дані щодо його поширення у світі та в Україні, змоделювали різні  ситуації  реальної взаємодії з ВІЛ-позитивними людьми  на основі толерантного ставлення. Завершенням заходу став висновок, що ВІЛ-СНІД —хвороба поведінкова, тому значною мірою залежить від наших вчинків та поінформованості з даного питання, а також учні оформили плакат «СНІДу – НІ!». Окрім цього, члени учнівського самоврядування під керівництвом Мороз С.А. проінформували по класам загальні відомості про хворобу людства – ВІЛ\СНІД.

      Нагадаємо, що Всесвітній день боротьби зі СНІДом  відзначають щорічно 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.  Головна мета свята – звернути увагу суспільства на цю проблему.

 

 

"16 днів проти насильства"

В рамках плану заходів «16 днів проти насильства» учні нашої школи під керівництвом Левченко А.Р. взяли активну участь у конкурсі малюнків на тему: «Ні!насильству!» ,зокрема, учні 2 та 7 класів. Діти передали біль, який можуть нанести близькі люди. Діти бажають жити у тій родині, де панує розуміння та любов.

«Ми за здоровий спосіб життя»

Наркоманія — одна з найболючіших проблем сучасності. Щодня ми чуємо про злочини, скоєні через наркотики, про зруйновані долі та вкорочені життя. Під загрозою опинилися підлітки, які мало знають про небезпеку наркотиків і не вміють опиратися тиску з боку наркоторговців і друзів. Молоді люди починають вживати наркотики з різних причин, одна з основних звичайна цікавість.  Тому в рамках «Плану заходів  з питань протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів» для учнів 6 класу було проведено заняття «Ми за здоровий спосіб життя» з елементами тренінгу. Виконання різноманітних вправ та завдань мали на меті підвищити рівень поінформованості учасників щодо сутності ПАР, причини їх вживання людиною, впливу ПАР на організм людини.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору

«... історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє
».

Хіба словами передасиш той жах, який вражає свідомість. День сьогоднішній будив спогади-розповіді людей,які пам'ятали не з чужих слів оті далекі голодні роки. 

 

23.11.2018р. учні КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» разом із керівником Сухарєвою С.П. та студентами історичного факультету ПНПУ вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. під час проведення загальношкільного заходу, присвяченому 85-им роковинам Голодомору в Україні «Людська пам'ять невмируща». Учні 9-11 класів читали вірші, розповідали історичні факти тих страшних подій. Було переглянуто фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща». Вже завтра, 24 листопада, відбудеться всеукраїнський національний день пам’яті – «Запали свічку». Ця акція присвячена пам’яті жертв Голодоморів, під час якої відбувається загальнонаціональна хвилина мовчання і люди по всій Україні запалюють в один час свічки( о 16.00) у своїх домівках. Традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору на Україні Джеймс Мейс ще у 2003 році. З того часу, четверта субота листопада вважається цим днем пам’яті. 

Відвідали тренінгові заняття "Управління конфліктами"

22  листопада представник учнівського активу учень 11 класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа I-III ст.№12» Ливадний Артем та педагог-організатор Мороз С.А. відвідали тренінгові заняття «Управління конфліктами», яке провела Карацюпа Марина Вікторівна - психолог,  провідний фахівець з соціальної роботи Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тренінгове заняття проводилося за адресою: вул. Європейська, 5, Полтавський художні музей (галерея мистецтв) ім. Миколи Ярошенка.

 

 

Права людини очима дітей

В рамках проведення Місячника правових знань серед учнів 1-6 класів був проведений конкурс дитячих малюнків на тему: «Я маю право…». Діти мали змогу змалювати та уявити своє бачення цього поняття, розкрити його суть і значення. Конкурс приурочений до Міжнародного дня захисту прав людини, який відзначається 10 грудня. Діти створюють світлини в розрізі декларації прав людини. Через дитячу уяву, через дитячу фантазію, через мислення та дитячий світогляд можна донести дорослим про важливість прав, правил, законів, прийнятих нашим суспільством. В першу чергу діти формують позитивний образ права, виховання почуття важливості прав людини, ознайомити їх із можливостями системи безоплатної правової допомоги, популяризувати значення прав людини, розвинути творчі здібності учнів.

Прощання з осінню

Осінь завжди зачаровує серце людини багатством кольорів і їх відтінків, а ще дивовижністю і неповторністю краси природи. Тим паче, що цього року вона видалася, напрочуд теплою, доброю і довгою. Тому вихователю ГПД Бузовській Л.П. разом з учнями 3-4 класів вдалося провести три змістовні екскурсії на природі. Згадаємо, як починалася осінь. Перша екскурсія у вересні місяці. Ще начебто довкола все зелене, але вже в зелені розкішні коси дерев виплітаються золотисті стрічки. Небо прозоре, сонечко яскраве, тепле, привітне. Пройшло трішки часу. Ось і жовтень місяць. Ми знову вирушили на екскурсію. Той потяг, що видніється вдалині, привіз на нашу землю золоту осінь. І навколишня природа сповнилася різними кольорами. Дерева стояли у багряному, жовтому листі, яке блищало на сонці, ніби золото. Подуває вітерець. Різнобарвне листя танцює в парі з вітром чарівний осінній вальс. Земля виривається яскравим килимом і промовляє до нас: «Зупинися! Озирнися! Насолодися променями сонця, торжеством природи, що панує довкола! Адже це вона нам посилає свій прощальний привіт.» Ось уже й листопад – останній календарний місяць ліричної і романтичної, барвистої і ніжної поетичної пори року.

 

19 листопада. Ми знову на екскурсії. Довкола вже морозне повітря, не таке наповнене пахощами, як нещодавно. Вже зникають радісні сонячні промінці, до яких тягнуться дитячі долоні, щоб впіймати і затримати їх хоч на мить. Десь подівся з-під ніг яскравий килим. Навколо стоять голі дерева, відзвучали прощальні пісні пташок. Осінь прощається з нами. На обрії знову зявляється потяг. Тривожно і сумно дзвенить його гудок. Це він від нас забирає красуню-осінь. А в ніч на 20 листопада на нашу землю завітала білосніжна, примхлива зима. Цікаво, що ж вона нам принесе? Будемо спостерігати, намагатимемося щодня і всюди розгледіти її красу, неповторність!

Абетка безпеки на дорозі

В рамках ІІ етапу Тижня безпеки руху на дорозі з 12 листопада по 18 листопада 2018 року педагогом-організатором Мороз С.А. та класними керівниками Левченко А.Р., Семенютою І.С. та вихователями ГПД Бузовською Л.П. та Якименко Н.П.  16.11.2018р. для учнів 1- 4 класів було проведено заняття «Абетка безпеки на дорозі» з використанням відео-матеріалів. Учні повторили дорожні знаки, перехрестя та розглянули безпечні шляхи від дому до навчального закладу. Також було переглянуто конкурсну роботу, яку створили учні 2 класу разом з класним керівником Левченко А.Р. на Всеукраїнський конкурс фото- та відео-робіт «Молодь за безпеку дорожнього руху».