Історія школи

Там, де за легендами та переказами починається Полтава, у підніжжя Хрестовоздвиженського 

монастиря, вже більше ста років стоїть охайна споруда – Полтавська загальноосвітня школа I-III  ступенів №12.

Кожна школа має свою історію. Так само й наша школа сягає далеких часів.


Ще у 1893 р. Інокентій Семенович Котельников – почесний громадянин міста, який був відомий своєю добродійністю на Хрестовоздвиженський монастир, за згодою Преосвященного Іларіона  та з його благословенням отримав дозвіл на спорудження будівлі для церковно-приходської школи, із приміщенням для учителя і з належною обстановкою на землю, яка належала Хрестовоздвиженському монастирю, а в проханні на ім’я Іларіона від 26 квітня 1894 р. Котельников виявив: 1) що для забезпечення школи ним жертвується капітал у сумі 10.000 карбованців; 2) що школу йому бажано відкрити на честь одруження майбутнього царя Миколи Олександровича з принцесою Алісою Гессенською.

На початку діючого року шкільне приміщення коштувало більше 3.500 карбованців і складалося з двох великих класних кімнат, теплого коридору
( роздягальня для учнів) і двох передпокоїв( чорного і парадного), кімнати для вчительки, кухні і приміщення для сторожа.
 У шкільній бібліотеці було 280 екземплярів книг – посібників і книг для позакласного читання. Вчителькою була затверджена Марія Чаговець, а керівником школи – Щеглов В. Ф.
  У 1903 р. – це вже світська школа, з якої і веде початок сучасна школа. Тоді і було побудоване приміщення, яке збереглося до наших часів.