До уваги батьків! 

   Запрошуємо вас на нашу шкільну сторіночку у фейсбуці, де ви зможете зручно переглядати й ставити вподобайки вашим дітям та учасникам нашої шкільної родини, а також переглядати корисну для вас та ваших дітей інформацію про наш заклад! Переходьте за посиланням внизу та вступайте у нашу групу Гімназія №12 м.Полтава:

https://www.facebook.com/groups/1018520681673867

 


23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права — відзначається щорічно, починаючи з 1996 року. Це свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання.

Щороку ООН обирає нову Світову столицю книги. Цього року це Страсбург (Франція). Обране місто проводить заходи щодо популяризації літератури і читання. Започаткували свято як спосіб висловити шану авторам і книгам. Сьогодні пріоритет спрямований на підвищення інтересу до читання і доступності цифрових технологій.

Відсвяткуйте цей день, придбавши книжку або завітавши до бібліотека, підтримавши українського видавця або замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання.

Екскурсія учнів на телеканал ІРТ та МІСТО

Побачити закадрове життя телеканалів «ІРТ» та «Місто+» прийшли учні 6 класу Гімназії №12 22 квітня під керівництвом Кокоші Т.М., Шпигун Ю.В., Слизької О.П.
Школярі активно стежать за новинами від початку повномасштабного вторгнення. Проте, як створюються сюжети — не бачили. Традиційно продемонстрували нам ньюзрум. Потім діти спробували начитати тексти у студії звукозапису. Найбільшу цікавість, як завжди, викликає ефірна студія. Тут школярі дізналися про усі тонкощі роботи диктора.
Під час екскурсії ознайомилися з особливостями створення новинного сюжету. Говорили про вимоги до загального хронометражу, постановку кадрів та нюанси під час запису інтерв’ю. Від екскурсії отримали лише позитивні емоції та відчуття.

Репродуктивне здоров'я та відповідальна поведінка учнівської молоді

"Репродуктивне здоров'я та відповідна поведінка учнівської молоді" - це актуальне освітнє питання. Адже недостатнє усвідомлення цінності здоров'я та факторів, що на нього впливають, часто призводить до ризикованої поведінки та відповідних наслідків. У березні-квітні учні 7-9 класів учасниками тренінгів були присвячені такій темі як:

-дорослішання та репродуктивне здоров'я;

- взаємини і стосунки в нашому житті;

- комунікація з однолітками/батьками;

- шкідливі звички і їхвплив на репродуктивне здоров'я;

- кордони власного "Я".

Діти знають про права на власне тіло, свою фізіологію. Розумію, що є власні кордони, які інші не можуть порушувати без дозволу. Проводивши тренінги ми поставили мету озброїти молодь знаннями, навичками, ставленням і цінностями, які дають їм змогу усвідомити своє здоров'я, добробут та гідність, розвивати шанобливі соціальні та сексуальні стосунки, думати, як їхній вибір впливає на їхнє власне благополуччя та добробут інших, розуміти та захищати свої права протягом усього життя.

Віримо в майбутнє!

Весняна толока у нашому закладі!

У рамках двомісячника чистоти в нашому місті - 06.04.24 р. учителі разом із адміністрацією закладу та персоналом Гімназії N12 доєдналися до толоки з благоустрою шкільної території.

Прибирали подвірʼя та околиці школи, сухе гілля із сміттям ,клумби, проїжджу частину вулиці біля закладу та займалися побілкою дерев.

Школа має виглядати охайно, затишно і красиво, незважаючи на будь-які події.

Об’єднані зусилля, націлені на благоустрій, естетичне оформлення, прибирання сміття після зими та озеленення території, покращили шкільний двір.

Міжнародний день спорту

6 квітня у світі відзначається-Міжнародний день спорту (International Day of sport for Development and Peace). Генеральна асамблея ООН одноголосно ухвалила резолюцію, у якій зазначається, що «здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність-запорука загального процвітання й добробуту»

5 квітня 2024 року під керівництвом Кокоші Т.М., Шпигун Ю.В. та вчителя фізичної культури Бережинського В.В. для учнів 1-5 класів було організовано загально-шкільну руханку та флеш-моб.

Для учнів 7-9 класів було організовано під керівництвом Бережинського В.В. змагання.

День здоровʼя Україна відзначає 7 квітня, учні школи активно долучилися до проведення цих заходів не лише на уроках, а навіть і на перервах.

Що варто знати про туберкульоз: симптоми та профілактика

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що викликається мікобактеріями туберкульозу. Уражається туберкульозом весь організм: легені, нирки, лімфатичні вузли, кістки, очі, шкіра, головний мозок.

Заразитися туберкульозом може практично будь-яка людина.

Зараження відбувається:

• Через повітря – (аерогенний, повітряно-крапельний шлях) або предмети побуту при користуванні спільним з хворим на туберкульоз легень посудом, туалетним приладдям і т.д., рідше через їжу.

• При вживанні молочних продуктів від хворої на туберкульоз великої рогатої худоби.

• Внутрішньоутробне зараження плода (вкрай рідко) при туберкульозі у вагітних.

Близько 50% вперше виявлених хворих виділяють збудника туберкульозу в навколишнє середовище при розмові, кашлі, чханні.

Найбільш схильні до захворювання на туберкульоз діти із так званої, групи ризику:

• у родині, де є хворий на туберкульоз;

• що часто і тривало хворіють різними інфекційними захворюваннями;

• що страждають такими захворюваннями, як цукровий діабет, рак і особливо ВІЛ-інфекція, хворі на хронічні захворювання різних органів і систем;

• що зловживають алкоголем, наркомани;

• що живуть за межею бідності;

• не щеплені діти.

Захворюють на туберкульоз в основному не щеплені діти, рідше ті, що отримали неповноцінну вакцинацію (рубчик БЦЖ відсутній або менше 3мм).

Найбільш сприйнятливі до туберкульозу грудні діти та діти молодшого віку, захисні сили яких (неспецифічний і специфічний імунітет) ще не розвинені.

Основні симптоми та ознаки туберкульозу:

• Тривалий кашель (більше трьох тижнів) або покашлювання з виділенням мокроти, можливо з кров’ю.

• Біль в грудній клітці.

• Втрата апетиту, зниження маси тіла.

• Посилене потовиділення (особливо в нічний час).

• Загальне нездужання і слабкість.

• Періодичне невелике підвищення температури тіла (37,2 ° – 37,4 ° С).

Почервоніння і припухлість шкіри розміром більше 5 мм у дітей та підлітків при проведенні проби Манту свідчать про момент зараження, але ще не про саму хворобу, в цьому випадку потрібно поглиблене обстеження дитини.

Як визначити чи інфікована дитина?

Це визначають за допомогою туберкулінової проби (проба Манту).

Крім туберкулінодіагностики – методами раннього виявлення туберкульозу у дітей, підлітків і дорослих служать профілактичні обстеження:

• рентгенофлюорографія – з 15 років, в подальшому не рідше 1 разу для груп ризику.

• бактеріологічне обстеження – (мікроскопія мазка ) та молекулярно-генетичне дослідження

Як уберегти дитину від туберкульозу та запобігти захворюванню?

Для активної специфічної профілактики туберкульозу у дітей та підлітків призначена вакцина БЦЖ.

Вакцина БЦЖ представляє собою живі ослаблені (що втратили здатність викликати захворювання) мікобактерії вакцинного штамму. Поява у щепленої від туберкульозу дитини через 4 – 6 тижнів папули розміром 5 – 10 мм, а через рік рубчика свідчить про успішно проведену вакцинацію.

Внутрішньошкірна вакцинація БЦЖ визнана основним заходом специфічної профілактики туберкульозу. Вона стимулює вироблення не тільки специфічного протитуберкульозного імунітету, але і підсилює природну стійкість дитячого організму до інших інфекцій. У випадку розвитку захворювання, первинна інфекція протікає у вакцинованих сприятливо, часто безсимптомно і виявляється в неактивній стадії.

Профілактика дитячо-підліткового туберкульозу та поради батькам.

Для запобігання туберкульозу у дітей та підлітків необхідно:

• Вчасно проводити щеплення вакциною БЦЖ.

• Відповідально ставитися батькам до свого здоров’я, цікавитися заздалегідь про здоров’я тих людей, які будуть жити тимчасово у вашій родині.

• Проходити профілактичне рентгено-флюорографічного обстеження, особливо якщо в сім’ї є новонароджена дитина.

• Обов’язково звертатися до лікаря, якщо дитина була в контакті з хворим на туберкульоз.

• Оберігати вашу дитину від тривалого контакту з хворим – це знизить ризик захворювання.

• Обов’язкове обстеження у лікаря-фтизіатра при встановленні інфікування дитини по пробі Манту.

• Особистим батьківським прикладом формувати у дитини навички здорового способу життя.

Подяки за активну участь в конкурсі читання української поезії "Поезія єднає світ"

Ось і завершився конкурс на краще читання української поезії "Поезія єднає світ", який проводив

Полтавський міський парк культури та відпочинку "Перемога".

27 березня учні Гімназії 12, а саме 5 клас: Джаноян Злата, Курилко Аня, Макаренко Анастасія, Балюк Віолета;

3 клас : Беркута Вероніка, Сарафанова Анастасія та учениця 4 класу Цесля Єлизавета були запрошені на офіційне нагородження, де отримали подяки за активну участь, виконавську майстерність, популяризацію української культури і отримали квитки на атракціони «Джунглі»

Відвідали Art Centre Zelo

Art Centre Zelo

• це місце здійснення мрій;

•це місце творчості, креативу;

•це місце активного спілкування та розвитку;

•це місце віри в самого себе, затишку та комфорту.

26.03. учні 5 та 6 класів взяли участь в мастер-класах: «Ліплення з глини зайчика, «Малювання птаха олівцями», «Малювання картини фарбами», отримали лише позитивні емоції та враження, корисно провели своє дозвілля.

Висловлюємо вдячність організаторам Art Centre Zelo, Ви-найкращі!

Виставка художніх творів Наталії Сташкевич "Незвичайність звичайного паперу"

Виставку художніх творів Наталії Сташкевич "Незвичайність звичайного паперу" відвідали учні 8-9 класу. Виставка представлена в рамках культурно-просвітницького проекту "Шлях до Перемоги"


Благодійна ярмарка на підтримку ЗСУ - "Масляна до нас прийшла - млинців гору принесла"

МАСЛЯНА має кілька назв - Масниця, Сирна неділя, Масляниця, Запусти, Колодка, Колодій тощо.

Історія виникнення Масляної сягає своїм корінням глибоко в старовину. Масляниця - стародавнє слов'янське свято, яке дісталося нам у спадок від язичницької культури, і збереглося і після прийняття християнства. Вважають, що спочатку вона була пов'язана з днем весняного сонцестояння, але з прийняттям християнства вона стала випереджати Великий піст і залежати від його термінів.

За легендою Масляна була донькою Діда Мороза і жила на Півночі. Того року зима була дуже холодною і суворою. Та одного дня чоловік випадково натрапив на тендітну дівчинку , яка ховалася за величезними заметами. Дізнавшись про те що вона Масляна він попросив її допомогти втомленим від довгої зими людям - зігріти і розвеселити їх. Вона погодилась і, перетворившись на здорову, рум'яну бабу, реготом, танцями і млинцями змусила рід людський забути про зимові негоди.

Люди колись говорили:

«Масляна, Масляна, яка ти мила — якби ж те­бе сім неділь, а посту — одна».

Бо ж, як відомо, Масляна – триває один тиждень, а Великий Піст перед Великоднем, який наступає одразу після Масляної – сім.

14 березня в Гімназії N12 проведено благодійний ярмарок «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла» на підтримку ЗСУ, до якого долучилися учні, батьки 1-9 класів.

Кожен стіл нас дивував різноманітними пирогами, булочками, кольровими млинцями, вареничками,на перерві лунали пісні про Масляницю, діти ділилися сімейними рецептами готування страв.

Висловлюємо від Адміністрації школи вдячність нашим батькам та учням в проведенні благодійного заходу, за оригінальність в стравах, за передачу досвіду, за активність.

Було зібрано коштів в розмірі 6239 грн

Зустрічаємо весну...

Проводи зими. Зустріч весни. Масниця.

Весна-чудова пора року. З приходом весни все навколо змінюється на краще. Кожен день сповнений чудових перетворень, що відбуваються на наших очах.

Разом з пробудженням природи від зимового сну в Україні починається цикл народних весняних свят, пов’язаних зі стародавніми міфами та віруваннями, супроводжених піснями, танцями та хороводами. Одним із найстаріших свят словʼянських народів є Масляна або Масниця. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. У народі це свято асоціюється зі смачними печеними млинцями, варениками з сиром та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Учні 2 класу разом з вчителями Семенютою І.С., Якименко Н.П., Слизькою О. П. провели свято «Проводи зими. Зустріч весни. Масниця». У програмі заходу були вірші, пісні, театралізовані міні вистави, ігри та танці. Мета свята познайомити дітей зі звичаями та обрядами українського народу; розвивати творчі здібності учнів; виховувати шанобливе ставлення до минулого своєї країни, любов до України, до національної історії , пісні, до культури та надбань українського народу. Під час дійства панувала святкова атмосфера. А школярі та гості отримали масу позитивних емоцій та вражень.

Виразне читання віршів Т.Г.Шевченка

У цей важкий час, коли наша ненька Україна у вогні, вірші Тараса Шевченка читаються як молитва. У слові великого Кобзаря ми знаходимо надію і сили до боротьби. І ми дуже раді, що діти також розуміють глибину, красу, біль цих рядочків про Україну, шанують настанови великого Кобзаря, не цураються свого, навчаються й у міру своїх дитячих сил, на своєму освітньому фронті, також відстоюють і бережуть Україну. Сьогодні незважаючи на повітряні тривоги в Гімназії M12 продовжили активно читати вірші учні 3,4,5,6,7 класу.

Участь у міському дитячому святі "У світі птахів"

14 березня 2024 року у великій актовій залі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка проведено традиційне міське дитяче свято «У світі птахів». Організували його фахівці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Програмою заходу були передбачені конкурси на кращий малюнок, гніздівлю, годівничку, найкращих та найкмітливіших знавців птахів.

Участь у проєкті EduUp від організації AIESEC

З 28.02 лютого в Гімназії №12 учні 5 класу долучилися до проєкту EduUp від організації AIESEC. Теми занять: «Здоров’я-найбільша цінність», «Урок про те, як людина та природа повʼязані між собою» .

Дякуємо волонтерам проєкту за цікаві, пізнавальні та різноманітні уроки.

Профілактика протиправної поведінки та булінгу в учнівському середовищі

7 березня 2024 року до гімназії №12 завітали лейтенант поліції Сергій Лях та старший лейтенант поліції Возниця Руслан з лекціями для учнів 6,7 класів «Профілактика протиправної поведінки», «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»

Великого значення набуває профілактика протиправної поведінки серед дітей і підлітків. Важливо на ранніх етапах запобігти поширенню злочинності серед підлітків, не допустити поширення культу насильства і жорстокості в сім’ях, школах.

Булінг- явище передбачає систематичний негативний вплив всього колективу або певної групи на жертву, яка від самого початку знаходиться у більш слабкому становищі.

Участь в баскетбольному турнірі серед шкіл

Час – це школа, в якій ми вчимося..

«Вчорашній день – це історія. Завтрашній – загадка. Сьогоднішній – подарунок!».

Як швидко минає для всіх нас цей дорогоцінний час, день та саме життя.

Зовсім нещодавно ці діти були у 5 класі, а тепер вже у 9 класі.

У цьому часовому відрізку нам довелося багато чого пережити : коронавіруси, тяжкі пристосування до онлайн навчання, зустріти найтяжче- війну…

Але незмінним в цих дітей залишається одне - це бажання все-таки займатися спортом, щоденні тренування не тільки у школі, але й поза межами нашої рідної гімназії N12.

Нас не перемогти в бажанні бути Людиною, бути українцем та тримати освітній та спортивний фронт

Давайте підтримувати наших дітей в цей нелегкий час, адже вони наше майбутнє і нехай воно для них буде мирним!

P.s. А це команда «Wild monkeys“ , які вперше після довгого часу перешкод на своєму життєвому шляху долають свій барʼєр відліку часу і продовжують брати участь у змаганнях!

Нехай їм щастить!

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Мова – духовне багатство народу. Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити. Василь Сухомлинський

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

Наша українська мова – найкраща в світі!

Нею освідчувалися в коханні наші дідусі і бабусі, наші матусі і татусі. Рідною Мовою кожен з нас сказав свої перші слова: Мама, Тато. Нею сказали свої перші слова наші діти. Українська мова – одна з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі…

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.

Саме цього дня учні 5 класу Гімназії N12 разом із вчителем української мови та літератури Соколовою Т.О. долучилися до інтерактивного уроку, обʼєднавшись в групи для виконання цікавих завдань. Діти із задоволенням працювали над спільним проєктом та поглиблювали свої знання з української мови. Кожен з учнів виступив та розвʼязав завдання.

З Днем рідної мови! Наше завдання на сьогодні - зберегти силу українського слова у вигляді, яким передали нам його наші предки. Нехай і надалі передається наша мова із покоління в покоління, не забувається та вдосконалюється.

17 лютого- День спонтанного прояву доброти

Щороку 17 лютого відзначається День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). Попри те, що свято досить молоде, з кожним роком його популярність в суспільстві зростає. Його можуть відзначати як окремі люди, так цілі організації, які заохочують прояви доброти та милосердя у суспільстві. Випадкові прояви милосердя надихають людей.

Сьогодні в Гімназії 12 учні 2,3 класів долучилися до інтерактивного заняття з елементами тренінгу- урок доброти під керівництвом Шпигун Ю.В. та Микитенко О.О. з теми «Добро і милосердя серед нас».

Учні з'ясували зміст понять «добро», «мило­сердя»; в учнів виховували чуйність і доброзичливість, вчили їх аналізувати ситуації морального змісту, бо­ротись із проявами зла в житті; вчити критично мислити, розвивати мовлення, пам'ять, учнів; виховувати позитивні риси характеру людини, вміння бути добрими і милосердними у повсякденному житті, виконали вправу «Риси доброї людини» та переглянули мф.

Майстер-клас "Нетрадиційне малювання мильними бульбашками"

Протягом тижня для учнів 2,3,7 класів Гімназії N12 був проведений майстер -клас "Нетрадиційне малювання мильними бульбашками ". Діти мали змогу проявити фантазію,уяву,креативність.А саме головне,що у кожного учня вийшла індивідуальна,цікава робота.Діти отримали не тільки задоволення, але й релакс.

Вчитель:Левченко. А.Р.

Вічна тема кохання у творах видатних письменників

14 лютого у світі відзначають День закоханих.

Учні 8 та 9 класу під керівництвом вчителя зарубіжної літератури Соколової Т.О. мали можливість розглянути вічну тему кохання в творах відомих письменників - Вільяма Шекспіра « Ромео і Джульєтта» та Еріка Сігала « Історія одного кохання».

Кохання — прекрасне почуття. Про нього стільки сказано, стільки написано. Та, мабуть, найтонше, найтрепетніше це почуття описали у своїх творах самі ці письменники. Творчість цих двох митців свого часу не можна поєднувати чи зіставляти, адже вони абсолютно оригінальні й неповторні між собою, а обʼєднує їх саме уміння показати прекрасне й світле почуття кохання між двома закоханими.

Вся світова література — свідчення того, яке місце посідає це почуття в житті людей.

Недаремно саме до дня закоханих ми символічно розглянули безсмертного Шекспіра та культового Еріка Сігала. Обидві історії їхніх творів про трагічне кохання між двома героями, які попри труднощі й перешкоди залишилися разом, хоча й коштувало це життя їм й випробувань в стосунках з рідними.

В кінці уроку учні на сердечках написали « Що ж таке любов?»…

Бо любов для кожного різна… Вона своя… неповторна й вічна!

Любов рухає світом, живить філософію життя. Тому не дивно, що ця тема залишається невичерпною.

Майстер-класи з виготовлення валентинок

У різних країнах світу цей день святкують по-різному: дарують солодощі, ювелірні прикраси, листівки, влаштовують побачення, роблять сюрпризи. Так, мова йде про День закоханих. Святкувати чи ні ― особисте рішення кожного.

В Гімназії 12 актив учнівського самоврядування для учнів 1,2 класу провів майстер-класи з виготовлення валентинок. Та нагадаємо, що 14 лютого також Міжнародний день дарування книжок. Його можуть святкувати всі. А можна й об’єднати обидва свята.

«Любов – найкраще в світі почуття,

Вона не має меж – безкрая.

З любові починається життя,

Вона усе найкраще починає!

Це ж від любові сонечко встає

І промінцями землю зігріває.

Зозуля навесні в гаю кує

І соловейко пісеньку співає.»

Виховний захід "Правила дорожнього руху"

Кожна дитина буде почувати себе у безпеці тоді, коли буде знати, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

09.02.24. для учнів 3 класу Гімназії N12 був проведений виховний захід"Правила дорожнього руху", на якому діти удосконалили знання про правила дорожнього руху та продемонстрували їх для 1-2класу.Показали,що потрібно бути уважними на вулиці,контролювати свою поведінку під час переходу вулиці,знання знаків та їх розташування,культура поведінки на дорозі,у дворі,на вулиці,транспорті.

Проведений захід був цікавим, змістовним і сприяв повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

Класний керівник :Левченко А.Р.

Вчитель музичного мистецтва:Слизька О.П.

Профілактика тютюнопаління в підлітковому середовищі

08.02.2024 для учнів 8-9 класів було проведено інтерактивне заняття з лекторкою БО АСЕТ Следковою Ярославою з теми : «Профілактика тютюнопаління

в підлітковому середовищі»

З учнями обговорили наслідки тютюнопаління та розвіяли міфи, що склалися навколо нього;надали учням знання проте, як паління впливає на здоров’я людини та як захистити себе та близьких від паління, розглянули фактори вживання тютюнових виробів, взяли участь у інтерактивних вправах «Нитка» і т. д

Учні 9 класу у Полтавському фаховому кооперативному коледжі

07 січня 2024 року учні 9 класу Гімназії N12 разом із керівником Соколовою Т.О. відвідали Полтавський фаховий кооперативний коледж. Вже саме розміщення у самому центрі Полтави даного коледжу є дуже зручним для майбутніх вступників.
Для наших учнів була проведена цікава й активна екскурсія по коледжу. Діти змогли побувати прямо в режимі пари серед студентів-вихованців, поспілкуватися із найкращими викладачами своєї галузі, та задати актуальні питання.
Подорож по коледжу була по аудиторіям з таких спеціальностей:
•Підприємництво та комерційна логістика
• Електронна комерція
• Право
• Інженерія програмного забезпечення
• Фінансові технології в бізнесі
• Готельно-ресторанна справа
✅До уваги батьків та учнів!✅
➡️10 лютого 2024 року
➡️16 березня 2024 року
➡️20 квітня 2024
➡️25 травня 2024 року
буде ✅ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ!✅
Всіх, хто цікавиться даними спеціальностями чекатимуть в ці дні разом із батьками!
За деталями, можна звернутися за тел.(0532)607-566⬅️
(0532)607-551⬅️
Хочемо подякувати за гостинність та приємні враження Полтавському фаховому кооперативному Полтавський кооперативний коледж #ПКК!

День безпечного інтернету

6 лютого у світі відзначають День безпечного інтернету. Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

Сьогодні в Гімназії 12 учні 3–4 класів під керівництвом Шпигун Ю.В. та Микитенко О.О. учні долучилися до інтерактивних занять «Хаппі та її суперсила» до Дня безпечного інтернету, діти ознайомилися з позитивним та негативним впливом Інтернету, як оволодіти «супер силою» та вміти говорити «Ні» в інтернеті, пограли у цікаву та пізнавальну вікторину, отримали позитивні емоції.

Учні 5 класу долучилися до виставки малюнків до Дня безпечного інтернету.

Благодійна акція "Зігрій захисника"

В Гімназії №12 з 29.01.2024 року по 02.02.2024 року проходила акція «Зігрій захисника» під керівництвом Кокоші Т.М. та Шпигун Ю.В.

Українські воїни боронять незалежність та суверенність кожного з нас. А наша задача — забезпечувати їм надійний тил.

Учні, батьки, педагогічний колектив зібрали для наших захисників хімічні грілки, імбир, мед та лимони.

Щиро вдячні всім, хто долучився до цієї благодійної акції. Сподіваємося, що це принесе нашим захисникам хвилини радості, зігріє їх в зимовий період, та віримо в перемогу.

Профілактика ВІЛ СНІДУ серед учнівської молоді

ВІЛ-інфекція — це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини. Вірус вражає імунну систему, порушує захисні функції організму та поступово робить його беззахисним перед іншими інфекціями та захворюваннями.

30.01.2024 року в Гімназії №12 було проведено інтерактивне заняття з елементами тренінгу: «Профілактика ВІЛ СНІДу серед учнівської молоді» з учнями 8 класу під керівництвом практичного психолога Шпигун Ю.В. та соціального педагога Микитенко О.О.

Заняття спрямоване на поглиблення та розширення знань про ВІЛ-інфекцію та СНІД, шляхи передачі; розуміння того, що поширення ВІЛ/СНІДу можна попередити через формування навичок відповідальної поведінки; виховання в учнів толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Учні мали можливість пограти в інтерактивну гру «Володар кілець» та «Крок за кроком»

День памʼяті Героїв Крут

29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

29.01.2024 року в Гімназії №12 для учнів 8,9 класів під керівництвом вчителя історії Сухарєвої С.П. було організовано перегляд кф «Нескорений та незалежний», де учні долучилися також і до обговорення.

Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України.

Відкритий урок "В гостях у казки"(театр тіней)

Казка як своєрідний жанр народної творчості здавна посідала важливе місце у фольклорі всіх народів світу. Світ української народної казки різноманітний і цікавий! І не даремно, адже вони цікаві, мудрі і повчальні. Тому малеча завжди із радістю вивчає казки, сповнені пригод і таємниць.

26.01.24р. був проведений відкритий урок"В гостях у Казки" . Були запрошені учні 1 -2класу на перегляд казки "Ріпка"(театр тіней).Діти мали змогу розширити свої знання про українські казки. Учні 3 класу продемонстрували свої артистичні здібності,показали любов до української народної творчості.

Казка – це дитинство людства і його мудрість.Нехай мудрість казки іде по світу,живе серед нас і після нас, хай виховує і вчить, як треба жити по правді.

Класний керівник:Левченко А.Р.

Здорове харчування

18 січня учні 2 класу здійснили цікаву й пізнавальну подорож країною Здоровляндією на тему : «Здорове харчування».

Здобувачі освіти дізналися, що таке раціон, як він здатний задовільнити основні потреби організму в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах та мікроелементах. Тому його дотримання є важливим аспектом нашого життя.

( вчителі: Семенюта І. С., Сахарова М. С.)

Тарілка здорового харчування

Здорове харчування – це легко. Потрібно лише знати, з чого складається правильний раціон та сформувати його, виходячи зі своїх смакових уподобань.

Корисний і головне правильний раціон харчування розглянули учні 7 класу ( кер.Бережинський В.В.)

Як відомо, тарілки здорового харчування сьогодні знайшли своє відображення в багатьох країнах світу та закріпленні на національному рівні. Тарілка здорового харчування – це посібник або ж візуалізація щоденного здорового, а головне збалансованого харчування. Тому в наш час ця тема є надзвичайно актуальною для життя.

Здорове харчування.Улюблені страви

17.01.2023 для учнів 5 класу було проведено інтерактивне заняття з елементами тренінгу: «Здорове харчування. Улюблені страви» під керівництвом Шпигун Ю.В.

Зразок здорового харчування має передусім складатися з цілісних продуктів, таких як овочі, фрукти, бобові, горіхи, насіння, цільні зерна та джерел білка, таких як яйця та риба. Улюблені страви також можуть бути корисними, насичувати організм елементами та вітамінами.

Під час інтерактивного заняття учні визначили, які з їх улюблених страв і продуктів належать до здорового харчування;

• замислилися над походженням різноманіття страв і смаків сучасної кухні різних областей;

• дізналися про важливість дотримання застільного етикету.

Культура споживання їжі. Складання столових серветок

17.01.24р. для учнів 8-9 класів був проведений урок: « Культура споживання їжі. Складання столових серветок»( керівники Василенко А.О., Соколова Т.О.).

Харчування є основою існування людини, а культура споживання їжі – однією з основних проблем людської культури. Основне завдання народного харчування - це збереження в їжі поживних речовин. Гарно і правильно сервірований стіл – гарант успіху. На уроці учні змогли поєднати корисне з цікавим: розглянути основні кроки до здорового харчування, харчову безпеку, склад тарілки здорового харчування та самостійно зробити столову серветку у вигляді сердечка. Підсумком уроку стала істина, що їжа - це енергія людини, їжа - це потреба, їжа - це насолода. Правильне харчування – необхідна умова фізичного розвитку і працездатності людини. А гарний посуд і красиво оформлений стіл налаштовують на отримання задоволення.

Стежками здорового харчування

Для учнів 3-4 класу був проведений урок "Стежками здорового харчування ". Учні мали змогу ознайомитися про тарілку здорового харчування та про екстрапрдукти. А завдяки дидактичним іграм діти розширили свої пізнання про користь їжі.

Кл.кер.:

Черненко В.Г.

Левченко А.Р.

Майстер-клас по розпису пряників

Зимові канікули - чудова пора!

Учні 2 класу (класовод Семенюта І.С.) побували на майстер-класі по розпису пряників.

Розпис імбірних пряників - це захоплюючий кулінарний майстер-клас для дітей, який дозволяє створити не тільки смачні і красиві ласощі до чаю, але і може служити чудовим подарунком. Кольорова глазур дає дитині можливість відчути себе справжнім художником і втілити в життя його яскраві фантазії. Кожен шедевр може стати окрасою або чудовим подарункомблизьким, частуванням до чаю або їстівним сувеніром. Розпис пряників розробляє дрібну моторику, уяву і фантазію, а також дає можливість дитині відчути себе справжнім художником і втілити в життя свої яскраві ідеї. Майстер-клас проходив в ігровій школі, з цікавими історіями в теплій, дружній, доброзичливій атмосфері.

Всі залишилися щасливі і задоволені!

Участь в дитячо-юнацькому конкурсі образотворчого мистецтва ім.Саші Путрі

Ми завжди віримо в наших дітей і знаємо, що вихованці Гімназії N12 талановиті й обдаровані діти.

Учні 1-4класів взяли участь у відкритому дитячо-юнацькому конкурсі образотворчого мистецтва імені Саші Путрі в 2023р.Також приєдналася й учениця 6 класу ,продемонструвати свій талант. Результатом цього стало нагородження цих дітей подяками від директорки Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка Ольги Курчакової.

Ми вітаємо наших талановитих учнів та їх керівника - Левченко А. Р. із почесними подяками!

Майстер-класи з образотворчого мистецтва і технологій

27.12.23р. для діток 3 класу був проведений майстер-клас з образотворчого мистецтва під керівництвом А.Р.Левченко (об'ємне розфарбовування), на якому учні повторили правила дорожнього руху. А також , майстер- клас з технології під керівництвом Височанської А.А. - виготовлення листівки "Годівниця для пташок"). Малеча із задоволенням провела свій час,удосконалюючи свої техніки і вміння.

Святково-розважальна програма

Нарешті зима порадувала не тільки різдвяним сніжком, але й початком зимових канікул!

Ці дні з особливим терпінням і казковим настроєм чекають наші діти, адже для кожного з них це період відпочинку, подарунків, захопливих ігор та домашнього сімейного затишку.

Для учнів 1-4 класів було організовано святково-розважальну програму, на якій для діток були підготовлені конкурси. Малеча з радістю та святковим настроєм підготували загадки, конкурси, колядки та привітання.

Всі отримали гарний настрій та з нетерпінням чекають на продовження казкових зимових днів на канікулах!

З Різдвом усіх! Мирних та спокійних всім днів!

Участь у конкурсі "Герої творів І.Котляревського"

Висловлюємо щиру подяку за активну участь в дитячо-юнацькому конкурсі образотворчого мистецтва « Герої творів І.Котляревського очима дітей» викладача Гімназії N12 Левченко А.Р. за унікальний талант та професіоналізм , а також щирі вітання нашій учениці 7 класу Вікторії Родіній за III місце у конкурсі!

Вітаємо Вас! Так тримати!

Первоцвіти із благодійного фонду "Florium Foundation"

Незалежно від пори року та погодних умов виявляється можна висаджувати квіти. 20 грудня 2023 року учні 7 класу разом з учителями висадили на території школи первоцвіти, які надійшли, хоч із запізненням із благодійного фонду “Florium Foundation “. Дякуємо меценатам за подарунок. Чекаємо весни! Хай наша школа стане ще більш квітучою.

День Святого Миколая

Зима - період новорічного настрою, особливої атмосфери та різноманітних святкувань в колі родини.

День святого Миколая — особливе свято, на яке з нетерпінням чекають діти.Напевно, кожен з нас пам'ятає, як у дитинстві прокидався з відчуттям, що сьогодні трапиться щось особливо чарівне та казкове. Саме таке відчуття казки отримали сьогодні, 6 грудня, наші найменші учні Гімназії N12. До них завітала чарівна фея від Святого Миколая - Marianna Soliman з подарунками для малечі.

Висловлюємо слова подяки пані Маріанні за кожну щасливу посмішку наших дітлахів, які отримали завдяки Вам сьогодні повноцінне свято і бажаний солодкий подаруночок. Дякуємо за позитивні емоції та гарний настрій!!!

Майстер-клас з виготовлення імбирно-медових пряників

01 грудня учні 3 класу Гімназії N12 ( класовод - Левченко А.Р.) долучилися до майстер-класу з виготовлення імбирно-медових пряників. Сам розпис пряника з великою цікавістю та фантазією сприйняли діти цього класу, побувши в ролі кондитерів з розпису.

Цю захопливу подію для малят влаштували Princess cookies.

Діти залишилися дуже задоволені та щасливі від своїх смачних та символічних зимових пряничків.

Свято осені "Осінній ярмарок"

30.11.2023р. в Гімназії N12 відбулося свято «Осінній ярмарок»( класовод - Левченко А.С., музичний керівник - Слизька О.П.). Під час заходу діти 3 класу заспівали жартівливі пісні, показали смішні сценки, продемонстрували гру на сопілці, свої декламаційні здібності у віршах. І найцікавіший момент ярмаркування - це дійство з продажу корови, яке продемонстрували наші діти для своїх батьків.
Символічним був цей день, оскільки це був заключний день осені. Учні хотіли показати усі дари цієї прекрасної пори року , тому підготували овочі і фрукти, як символи осіннього циклу.
Проводжання осені закінчилося українським танком із полотнами.
Всі ми з любовʼю будемо чекати наступного року вже переможної осені! 💙💛

А на порозі наступна зупинка - зима!

Інтерактивне заняття з елементами тренінгу "Скажи насильству - НІ", "Дитячий світ без насильства"

Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

29.11.23 в Гімназії 12 було проведено інтерактивне заняття з елементами тренінгу: «Скажи насильству-Ні!», «Дитячий світ без насильства» з учнями 2 класу разом з практичним психологом Шпигун Ю.В. та соціальним педагогом Микитенко О.О. Учні мали можливість ознайомитися з поняттями «добро», «жорстокість», «насилля», видами насилля; сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості в дитячому середовищі, їх наслідків для дитини;повторили права дітей; обговорили питання, як захиститися від будь-якого насильства; розвивали вміння творити добро, усунули прояви жорстокості в своїй поведінці; виховували вміння попереджувати жорстоке поводження з

людьми, навчилися гарного ставлення до людей і всього навколишнього світу. Переглянули мф «Курка, яка несла всяку всячину», «Про пташок», «Жив собі чорний кіт» та долучилися до обговорення, пограли в вправу «Чарівник», загадували бажання та отримали лише позитивні емоції.

Профілактика насилля та булінгу в учнівському середовищі

Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

28.11.2023 в Гімназії 12 була проведена бесіда з учнями 5,6,7,8 класів з теми: «Профілактика насилля та булінгу в учнівському середовищі» разом з Оленою Парпурою,

головним спеціалістом відділу сімʼї і дітей Департаменту культури молоді і сімʼї ПМР.

Свято прощання із золотою осінню

Непомітно промайнула золота осінь. Дерева стояли в багряному, жовтому листі, яке потихеньку спадало додому. Земля була вкрита кольоровим килимом.

Осінь - прекрасна пора року. Вона приходить до нас яскравими квітами, стиглими плодами, запахами вологої землі і лісових грибів. Цю пору року називають багатою, або щедрою за її дари. І не дивно, адже осінь - час збору врожаю овочів і фруктів. Але промайнуло коротке бабине літо , почало повідати холодом, замовкли пернаті музиканти. Ось і прийшов час прощатися із золотою осінню.

Учні 2 класу разом із учителями Семенютою І.С., Якименко Н.П., Слизькою О.П. провели свято прощання із золотою осінню. У програмі свята були вірші , пісні , театралізовані міні вистави, ігри. Мета свята - розширити уявлення учнів про осінню пору; розвивати акторські здібності через театралізацію, вміння декламувати вірші; формувати працювати колективно; виховувати любов і бережне ставлення до навколишнього світу.

Під час дійства панувала святкова атмосфера. А школярі та гості отримали масу позитивних емоцій та вражень.

Шкільний урок волонтерства

13.11.2023 учні 9 класу Гімназії №12 під керівництвом педагога-організатора Шпигун Ю.В. долучилися до проведення шкільного уроку волонтерства.

«Неважливо, чи ми втілюємо щось маленьке, чи масштабне, кожен і кожна з нас має значення у цій війні. Наша перемога складається з мільйонів «нас», де кожне «я» – однаково цінне й важливе».

Анна Бондаренко,

керівниця Української Волонтерської Служби. Долучаючись до команди Української Волонтерської Служби - громадської організації, яка розвиває культуру волонтерства в Україні та підсилює волонтерів у різних напрямках. Спільно з Міністерством освіти і науки, Міністерством молоді та спорту, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, U-Report та JuniorS ми маємо мрію, аби тисячі школярів дізнались про види волонтерства та способи розвивати свої м'які та тверді навички завдяки волонтерству. Наш внесок у свідомий розвиток молоді стане безцінним та допоможе реалізувати нашу спільну мрію.

Під час заняття в учнів та учениць сформували уявлення про волонтерську діяльність, її види та користь, яку вона приносить волонтеру та суспільству, розтлумачили поняття «волонтерство», «волонтер», «соціальна проблема».

За допомогою практичних вправ та групових обговорень сформувати бажання долучитись до волонтерських ініціатив, а також допомогти зрозуміти, із чого почати свій шлях у волонтерстві.

Інформаційні хвилини до Дня української писемності та мови

«Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

З родинного гнізда, немов пташа,

Ти полетиш, де світу далечизна,

Та в рідній мові буде вся душа

І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

У просторах, яким немає меж,

Не згубишся, як на вітрах полова.

Моря перелетиш і не впадеш,

Допоки буде в серці рідна мова.»

Учні 6 класу під керівництвом вчителя української мови Лембірко Л.І. провели для учнів Гімназії N12 інформаційні хвилинки.

Лекція "Профілактика булінгу в учнівському середовищі"

08 листопада 2023 в Гімназії N12 відбулася лекція для учнів 9 класу, яку провела головний спеціаліст відділу сімʼї і дітей Департаменту культури молоді і сімʼї ПМР, Парпура Олена Сергіївна під керівництвом заступника з НВР Кокоші Т.М.

Учні мали можливість долучитися ще раз до обговорення актуальної теми, а саме: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»

Булінг — це регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди людині, дитині. Це довготривале “відторгнення” дитини більшістю членів класу чи групи. Як показують дослідження, актуальним в учнівських колективах стало поняття «мобінг» (від англ.) Учні переглянули відео, презентацію, обговорили важливі питання та отримали позитивні емоції.

Тренінг "Кібербезпека. Як уникнути кібербулінгу?"

6 листопада 2023 року в Гімназії №12 під керівництвом практичного психолога Шпигун Ю.В. та соціального педагога Микитенко О.О. з учнями 7 класу було проведено інтерактивне заняття з елементами тренінгу: «Кібербезпека. Як уникнути кібербулінгу?»

Учні мали змогу більш детально ознайомитися з поняттям «шкільний булінг та кібербулінг», виробити систему дій при виникненні булінгу в школі, розвивати в собі певний рівень психологічної компетентності з даної проблеми, узагальнити знання про сервіси Інтернету; • повторити правила етикету під час спілкування в соціальних мережах; формувати толерантність у нестандартних ситуаціях; • спонукати підлітків до самопізнання, саморозвитку й доброзичливого ставлення до людей, розглянути ситуації, та отримати лише позитивні емоції.

Благодійна акція на підтримку безпритульних тварин

В Гімназії N12 актив учнівського самоврядування, центр благодійних справ разом з президентом «Гармонія» під керівництвом Шпигун Ю.В.проводив благодійну акцію на підтримку безпритульних тварин, які перебувають в притулку «Юний європеєць», яка тривала з 3 жовтня по 20 жовтня.

Мета проведення акції- виховання емпатії, людяності, сердечності, небайдужості, доброти в учнів.

Акція передбачала збір теплих речей, для утеплення будиночків для тварин, сухих кормів, круп, сухарів.

Сьогодні все зібране, а саме крупи 8 кг, сухарі 7 кг, дитяче харчування 1 кг, консерви 9 шт., сухі корми для собак та котів 7 кг передано в КПТ, притулок «Юний європеєць»

Учні Гімназії N12 мали можливість познайомитися з тваринами в притулку, дізнатися їхні історії з життя та прогулятися з цуценятами разом з волонтерами притулку.

Гімназія N12 висловлює вдячність всім учням, батькам, які є небайдужими в загальній благодійній справі.

Профілактика протиправної поведінки

17 жовтня 2023 року до гімназії 12 завітали капітан поліції Марина Зінюха, начальник відділу звʼязків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції та лейтенант поліції Сергій Лях, старший інспектор відділу з лекцією для учнів 7,8 класів «Профілактика протиправної поведінки»

Великого значення набуває профілактика протиправної поведінки серед дітей і підлітків. Важливо на ранніх етапах запобігти поширенню злочинності серед підлітків, не допустити поширення культу насильства і жорстокості в сім’ях, школах.

Благодійна акція до Дня захисників та захисниць України

1 жовтня — День захисників і захисниць України. Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів.

29.09.2023 року в Гімназії 12 була проведена благодійна акція під керівництвом адміністрації закладу Ткач О.В., Кокоші Т.М., Шпигун Ю.В.,класних керівників, батьків та учнів.

У такий знаменний день вітаємо всіх чоловіків, хлопців, жінок та дівчат, всіх тих, хто стоїть на захисті кордонів нашої Батьківщини. Ви сильні, стійкі, сміливі і хоробрі. Нехай служба буде спокійною, мирною, а життя - яскравим, довгим, а в домі панує тепло, затишок і любов. Шана і слава захисникам і захисницям Вітчизни, слава Україні!

Адміністрація зі школи особисто відвідала наших захисників та привітали їх листівками, підтримали словом, висловлюючи слова вдячності.

Ще раз всім батькам, учням, вчителям дуже вдячні за небайдужість та підтримку для наших захисників.







Гімназія №12 вітає фахівців управління Державної служби якості освіти у стінах нашого закладу

З 17 січня 2022 року гімназія N12 зустріла у своїх стінах експертну команду професіоналів з управління Державної служби якості освіти у Полтавській області.

Ми завжди відкриті до обміну досвідом та готові здійснити самооцінювання освітніх і управлінських процесів у нашому закладі!

Ми раді вітати шановних фахівців Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області: Leonid Myronenko, Наталію Корягіну, Ірина Тутак, а також освітніх експертів з Кобеляк, Диканьки, Великих Сорочинців, Мачух у нашому колі шкільної родини!